به زودی سونی دومین پورت SSD کنسول PS5 را فعال خواهد کرد

طبق اعلام رسمی، در تابستان سال ۱۴۰۰ پورت SSD دوم کنسول PS5 طی یک به‌روزرسانی همراه با چند قابلیت دیگر فعال خواهد شد. با گیگ‌تک همراه باشید.

به زودی سونی دومین پورت SSD کنسول PS5 را فعال خواهد کرد

قابلیت‌های اضافه شده در به‌روزرسانی بعدی PS5

بنا بر گزارش‌های اخیر در وبسایت Bloomberg، کاربران PS5 به زودی موفق می‌شوند تا از دومین پورت SSD دستگاه خود بهره ببرند. این به‌روزرسانی در واقع بنا بر گفته‌های گذشته شرکت سونی است که اعلام کرده بود «این قابلیت را برای آینده» در نظر گرفته و حال تاریخ انتشار آن مشخص شده است.

همچنین علاوه بر فعالسازی این قابلیت، ظاهرا آپدیت تابستان سونی گزینه دیگری را هم فعال خواهد کرد که با انتخاب آن کاربران می‌توانند سرعت فن دستگاه خود را افزایش دهند. به‌ هرحال کنسول PS5 دارای یک حافظه SSD بسیار قوی و سریع است و هر حافظه خارجی که قرار باشد فضای آن را ارتقا دهد باید به همان اندازه سریع باشد. با این حساب، گرما تولید شده داخل دستگاه افزایش پیدا کرده و انتخاب گزینه سرعت بالا برای فن دستگاه کاربردی به نظر می‌رسد.

به زودی سونی دومین پورت SSD کنسول PS5 را فعال خواهد کرد - ps5 ssd enclosurerear 20201008 800x450 1

کنسول PS5 در حال حاضر فضایی نزدیک به ۸۲۵ گیگابایت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که البته پس از فرمت کردن به ۶۶۷ گیگابایت برای نصب بازی‌ها کاهش پیدا می‌کند. این درحالی است که برای مثال دیتا کامل بازی Call of Duty حدودا ۵۰۰ گیگابایت حجم دارد و رفته رفته این افزایش حجم در سایر بازی‌ها هم تکرار خواهد شد؛ به نحوی که ارتقا حافظه، تنها راه نجات کاربران PS5 خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید