سونی در سال گذشته ۴.۵ میلیون کنسول PS5 به فروش رسانده است

سونی به تازگی آخرین گزارش درآمد خود را منتشر کرده است که حاوی جزئیات جالبی در مورد کنسول بی‌همتای PS5 است. بر اساس این گزارش، این شرکت در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۴.۵ میلیون کنسول PS5 فروخته است. این آمار میزان توانایی این شرکت در تولید انبوه این کنسول را نشان می‌دهد. کنسولی که از زمان عرضه در ماه نوامبر خرید آن دشوارتر شده است. با این حال، ما معتقدیم که در صورت تولید بیشتر و در دسترس بودن این کنسول برای خریداران، این رقم به مراتب بالاتر هم می‌هوانست باشد.

PS5

این گزارش همچنین نشان می دهد که تقاضا برای پلی‌استیشن ۴ نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است. عرضه ۱.۴ میلیون دستگاه در ماه‌های اکتبر تا دسامبر، نشان‌دهنده کاهش ۷۷ درصدی نسبت به سال گذشته است. در واقع سونی در سه ماهه تعطیلات، نسبت به بازه ژوئیه تا سپتامبر، تعداد کمتری PS4 به فروش رسانده است.

به طور کلی در بخش بازی، شرکت سونی، شاهد عملکرد بسیار بهتری نسبت به سال قبل خود بوده ‌است. سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ در واقع بهترین فصل در کل تاریخ پلی‌استیشن بوده است. بخش بازی سونی با افزایش ۴۰٪ درآمد، به بالاترین حد خود یعنی ۸۸۳.۲ میلیارد ین (۸.۴ میلیارد دلار) رسیده است. این درآمد تا حدی ناشی از فروش PlayStation 5 جدید است. این بخش همچنین افزایش ۵۰٪ در سود عملیاتی داشته و به مبلغ ۸۰.۲ میلیارد ین (۷۶۳.۳ میلیون دلار) رسیده است. این دستاورد در نتیجه فروش بیشتر بازی، اشتراک PlayStation Plus و سود بیشتر روی سخت‌افزار PS4 بوده است.

آمار PS5 سونی

با این وجود سونی خاطر نشان کرد که هزینه‌های مربوط به عرضه PS5 تا حدی باعث از بین رفتن سود به دست آمده می‌شو چون سخت‌افزار PS5 با قیمتی پایین‌تر از هزینه تمام شده ساخت به فروش می‌رسد. سونی تاکید کرد که به دلیل استراتژی قیمت‌گذاری PS5، متحمل ضرر زیادی شده است.

PS5 - پلی استیشنمایکروسافت گزارش آمار فروش مشخصی برای Xbox Series X یا Series S منتشر نکرده است، اما این شرکت اعلام کرد که درآمد سخت‌افزار Xbox نسبت به سال گذشته ۸۶ درصد افزایش داشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید