شایعه شده که سونی در حال کار بر روی یک کنسول دستی جدید است

تجربه بازی‌های مختلف آن هم در حال حرکت از سال گذشته با معرفی انواع کنسول‌های دستی جدید راحت‌تر شده است. حالا ممکن است سونی نیز به دنبال ارائه گزینه جدیدی برای طرفداران پلی استیشن باشد. طبق گزارش‌ها، این شرکت یک کنسول دستی به نام Q-Lite در دست توسعه دارد.

بر اساس گزارش روز چهارشنبه Insider Gaming، این کنسول دستی جدید به جای اینکه پلتفرم خودش را با بازی‌های توسعه‌ یافته برای آن داشته باشد، برای اجرای از راه دور بازی‌های PS5 استفاده می‌شود.

این هفته شایعاتی مبنی بر یک کنسول دستی جدید از سونی منتشر شده است. جف گراب، گزارشگر Giant Bomb، سه‌شنبه در توییتر درباره برنامه‌های سونی برای یک کنسول بازی ابری پلی‌ استیشن که از آن به عنوان «Vita 2» یاد می‌کند، صحبت کرد. کنسولی که به عنوان دنباله‌ای برای آخرین کنسول دستی سونی معرفی خواهد.

کنسول

بازگشت سونی به کنسول‌های دستی

کنسول‌های دستی تا حدی به لطف عرضه استیم دک Valve در سال گذشته و موفقیت نینتندو سوییچ مورد استقبال قرار گرفتند. برخلاف کنسول‌های دستی کلاسیک که در دوره‌های قبل وجود داشتند، این دستگاه‌های جدید از قدرت زیادی برای اجرای بازی‌های رایانه‌ای بهره می‌برند و به بازی‌های ابری دسترسی دارند، به این معنی که افراد می‌توانند بازی‌های رایانه‌ای و کنسولی پیشرفته را تنها با اتصال به اینترنت تجربه کنند. شرکت‌های دیگر، از جمله ایسوس، لاجیتک و ریزر نیز کنسول‌های بازی دستی خود را برای رقابت با استیم دک معرفی کرده‌اند.

آخرین ورود سونی به بازار کنسول‌های دستی، به زمان پلی استیشن Vita در سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد. این دستگاه به مدت هفت سال دوام آورد و سونی در سال ۲۰۱۹ تولید آن را بدون هیچ برنامه‌ای برای معرفی جانشین متوقف کرد.

PS5 نیز مانند PS4، ویژگی ریموت بازی کردن مخصوص به خود را دارد که به گیمرها اجازه می‌دهد از PS5 یا PS4 روی لپ تاپ، رایانه یا تلفن همراه استفاده کنند. یک کنسول دستی جدید برای پلی استیشن می‌تواند تجربه بهینه‌تری را برای گیمرها ارائه دهد، زیرا احتمالاً تمام عملکردهای کنترلر PlayStation DualSense را در خود جای می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید