فروش کنسول پلی استیشن ۵ به ۷.۸ میلیون واحد رسید!

فروش کنسول پلی استیشن 5

طبق اعلام سونی، ظاهرا فروش کنسول پلی استیشن ۵ طی سه ماه زمستان ۹۹ اخیر ۳.۳ میلیون افزایش پیدا کرده و حال به رقم ۷.۸ میلیون رسیده است! با گیگ‌تک همراه باشید.

رکورد جدید سونی در معامله کنسول‌های پلی استیشن و در کل فروش بازی‌ها و سرویس‌های مختلف، در سال اداری ۲۰۲۰ به رقمی حدود ۳.۱۴ میلیارد دلار رسیده است. با این حال سهمی از کنسول پلی استیشن ۵ نیز در این سود بزرگ دیده می‌شود که خبر از ارسال ۷.۸ میلیون واحد از آن در سراسر جهان می‌دهد.

فروش کنسول پلی استیشن ۵

از زمان معرفی این کنسول نسل نهمی تا پایان سال ۲۰۲۰، تعداد ۴.۵ میلیون واحد فروش رفته بود. اما عملا در چند ماه آخر سال اداری که تا اوایل فروردین ادامه دارد، سونی موفق شده است تا ۳.۲ میلیون واحد دیگر را به فروش برساند تا تعداد ۷.۸ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارای کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 باشند. با این حساب، حتی اگر مبلغ مورد نیاز را هم جمع کرده باشید، خرید یک کنسول نسل نهمی سونی در حال حاضر کاری بسیار دشوار خواهد بود! چراکه تولید این دستگاه (یا هر کنسول یا وسیله دیگر) به دلیل پاندمی ویروس کرونا روند کندتری را طی می‌کند و در نتیجه سفارش‌ها دیرتر حاضر می‌شوند.

PS5 درآمد سونی

با این وجود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، اعلام شده که پلی استیشن ۵ عملا پر فروش‌ترین کنسولی بوده که تا به حال در کشور آمریکا توسط کاربران خریداری شده است. همچنین درباره آمار فروش کنسول پلی استیشن 5، جالب است بدانید که این دستگاه طی سونی در سال ۲۰۱۴ و در تعداد روزهای نسبتا مساوی، تعداد ۷.۶ میلیون واحد پلی استیشن ۴ را فروخته بود. این آمار بدون شک نشان از محبوبیت بیشتر پلی استیشن ۵ می‌دهد که اگر تعداد واحدهای ساخته شده و ارسالی آن بیشتر بود، احتمالا رکورد بهتری را هم ثبت می‌کرد.

همچنین بد نیست بدانید که طی چند ماه گذشته حدود ۱ میلیون کنسول پلی استیشن 4 نیز به فروش رسیده است تا تعداد کلی فروش آن از سال ۲۰۱۴ به ۱۱۵.۹ میلیون واحد رسیده باشد.

منبع: The Verge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید