سونی با قابلیت Game Boost کنسول پلی استیشن 5 مایکروسافت را به چالش کشید!

قابلیت Game Boost

شرکت سونی به تازگی تریلری را منتشر کرده که در آن می‌توانید ببینید که قابلیت Game Boost کنسول پلی استیشن 5 چطور می‌تواند ویژگی‌های ایکس باکس سری ایکس را به چالش بکشد!

در واقع تا به امروز ایکس باکس سری ایکس به عنوان تنها کنسولی شناخته می‌شد که این قابلیت را داشت تا با ویژگی FPS Boost بازی‌های قدیمی را در نرخ فریم و کیفیت بهتر اجرا کند. با این حال اخیرا سونی روی جدیدی از قابلیت‌های کنسول پلی استیشن 5 را نشان داده تا بدانیم که جنگ بین کنسولی هنوز راه دور و درازی دارد.

چگونه قابلیت Game Boost می‌تواند تهدیدی جدید برای مایکروسافت باشد؟

به نقل از Make Use of، تریلر منتشر شده از سوی سونی در واقع تنها ۲۰ ثانیه است، اما نکته قابل توجه اینجاست که در آن می‌توانید ببینید که علاوه بر نرخ فریم، کیفیت بازی‌ها نیز تا حد بسیاری افزایش پیدا کرده است. این قابلیت پیش‌تر و هنگام معرفی کنسول پلی استیشن 5 نیز معرفی شده بود، اما هرگز درباره جزئیات آن اطلاعاتی منتشر نشده و از طرفی کاربران نمی‌دانستند که کاربرد دقیق آن چیست.

با قابلیت Game Boost می‌توانید بازی‌های کلاسیک کنسول پلی استیشن 4 را در گرافیک و نرخ فریمی اجرا کنید که به نظر نسخه Remastered می‌رسند! با این حال در ویدیو منتشر شده تنها می‌توان صحنه‌هایی از بازی God of War، Ghost of Tsushima و Shadow of The Colossus را مشاهده کرد و هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت برای تمامی بازی‌های PS4 کار می‌کند یا تنها برای عناوین خاص و انحصاری خواهد بود.

با این وجود چنان که به نظر می‌رسد، نحوه کار قابلیت Game Boost به این شکل است که سخت‌افزار قوی پلی استیشن 5 خود وظیفه بازطراحی و بالا بردن نرخ فریم بازی را خواهد داشت تا شاهد عناوین قدیمی در کیفیتی متفاوت و به اصطلاح نسل نهمی باشید. به هر حال این تریلر خود به معنای واقعی یک تهدید بزرگ برای مایکروسافت محسوب می‌شود، زیرا همانطور که اشاره شد تا به امروز تنها ایکس باکس سری ایکس می‌توانست بازی‌های قدیمی را با نرخ فریم بالاتر اجرا کند.

برای مدتی کمتر یک سال مایکروسافت کاری را انجام داد که بدون شک می‌تواند دلیل محبوبیت ایکس باکس سری ایکس در میان کاربران باشد؛ ارائه یک کتابخانه بزرگ از بازی‌های قدیمی و سپس قابلیتی که توسط آن می‌توانید دیسک عناوین قدیمی را داخل کنسول گذاشته و سپس مستقیما آن‌ها را بازی کنید، همه و همه سری ایکس را به یک کنسول شکست‌ناپذیر از نظر سازگاری با عناوین قدیمی تبدیل کرده بود. با این حال مایکروسافت در این بخش صبر نکرد و ویژگی FPS Boost را معرفی کرد که با آن می‌توانید بازی‌های قدیمی ایکس باکس را حتی با نرخ فریم بالاتری اجرا کنید.

حال که سونی هم از قابلیت Game Boost برای کنسول نسل نهمی خود رونمایی کرده، رقابت تازه‌ای شروع می‌شود که طی آن باید ببینیم که کدام شرکت می‌تواند در سازگاری با بازی‌های قدیمی بهتر عمل کند. آیا سونی در این حوزه به دوره سلطنت مایکروسافت پایان می‌دهد؟ یا اینکه مایکروسافت هم قابلیت FPS Boost را ارتقا داده و آن را با افزایش کیفیت بازی‌ها همراه می‌کند؟

به هر حال سونی از خیلی وقت پیش این رقابت را با قابلیت اجرای بازی‌های PS4 شروع کرده بود، اما هم‌اکنون با ادامه راه به روش خود قصد دارد تا جنگ بین کنسولی را پیروز شود. اما در این مسیر، باید در مقابل سرویس‌هایی مانند ایکس باکس گیم پس (Game Pass) نیز رقابت کند تا مایکروسافت را به زانو درآورد.

مطلب قبلیاندروید 11 برای بسیاری از گوشی های نوکیا منتشر خواهد شد؛ اما دیر!
مطلب بعدی۵۰ درصد کاربران iOS قابلیت شفافیت ردیابی اطلاعات را فعال کرده‌اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید