رکوردشکنی سود ناخالص سونی با توجه به فروش عالی PS5

سونی سال مالی خود را با بسته شدن نتایج سه ماهه پایانی خود تا ماه مارس امسال به پایان رساند. این شرکت به رکورد سود ناخالص ۱/۲۱ تریلیون ین (۸/۹ میلیارد دلار) رسید و از پیش‌بینی‌های خود پیشی گرفت. سونی پیش‌بینی می‌کند که میزان فروش این شرکت برای سال مالی آینده، که منتهی به مارس ۲۰۲۴ است، حدود ۱۱/۵ تریلیون ین باشد، تقریباً مشابه سال جاری.

بخش بزرگی از این موفقیت به لطف فروش فوق‌العاده PS5 به دست آمده است. در مقایسه با سال مالی قبلی که باتوجه به مشکلات زنجیره تامین، سونی توانست ۱۱/۵ میلیون کنسول به‌ فروش برساند، آنها توانستند امسال رکورد فروش ۱۹/۱ میلیون کنسول را ثبت کنند. سونی امیدوار است در این سال مالی (تا مارس ۲۰۲۴) بتواند ۲۵ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. سونی به فروش ۴۰ میلیونی پلی‌استیشن ۵ نزدیک میشود.

اما بخش ارتباطات سیار، شاهد کاهش فروش خود به ۳۵۶/۸ میلیارد ین (۲/۶۲ میلیارد دلار) بود، یعنی ۲/۵ درصد کمتر از سال گذشته. با این حال، این شرکت رقم دقیقی برای تعداد گوشی‌های فروخته شده خود ارائه نکرده است. بخش بازی‌های سونی درآمد ۳/۶۴ تریلیون ین (۲۷/۳ میلیارد دلار) را گزارش کرده است.

Sony

دیگر برنده بزرگ سونی بخش تراشه‌های این شرکت بود. فروش سنسور تصویر سونی ۲۱۲/۲ میلیارد ین (۱/۵۶ میلیارد دلار) برای این شرکت درآمد داشته که ۳۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

اما، سونی انتظار دارد که تجارت تراشه‌های تصویربرداری آن در سال مالی جاری به دلیل کاهش تقاضا، به ویژه از سوی سازندگان گوشی‌های هوشمند چینی، ۵/۷ درصد کاهش یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید