تاریخ عرضه دوربین Sony FX3 رسما اعلام شد

اخیرا تیزر تازه‌ای از دوربین Sony FX3 منتشر شده که ظاهرا مرزهای بین سری Alpha و Cinema دوربین‌های این شرکت را تار خواهد کرد. با گیگ‌تک همراه باشید.

تاریخ عرضه دوربین Sony FX3 رسما اعلام شد

تیزر منتشر شده، درواقع برخی ویژگی‌های دوربین جدید سونی را نشان می‌دهد که با شعار «آزادی سینماتیک بیشتر» در رویدادی آنلاین معرفی خواهد شد. این رویداد در تاریخ ۵ اسفند ماه و در ساعت ۱۳:۳۰ برگزار می‌شود.

طبق گزارش Tech Radar، با توجه به اطلاعات و تصاویر لو رفته از این دوربین طی چند روز گذشته، ظاهرا منطقی به نظر می‌رسد که پس از رویداد ذکر شده، بالاخره شاهد عرضه این دستگاه در کنار مدل بزرگتر FX6 باشیم. البته از نظر سایز هم دوربین Sony FX3 کوچک‌ترین و در عین حال خوش‌دست‌ترین در میان چند مدل دیگر FX6، FX9 و Vence است‌.

تاریخ عرضه دوربین Sony FX3 رسما اعلام شد - ZaSWXwrajfL25YCgYNK84 970 80

با این حال گفته می‌شود که دوربین Sony FX3 درواقع نوعی بازسازی از مدل A7S III است که برای فیلمبرداری هوایی با پهبادهای سونی Airpeak نیز گزینه‌ای مناسب خواهد بود. همچنین از مشخصات آن می‌توان به داشتن یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی داخلی با لرزشگیر خودکار اشاره کرد که می‌تواند فیلم‌های با کیفیت 4K در نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه را ضبط کند.

دوربین Sony FX3 با قابلیت ثبت تصاویر کیفیت بالا

دوربین Sony FX3

معمولا دوربین‌های مخصوص فیلمبرداری شرکت سونی، برای ثبت تصاویر با کیفیت بالا ساخته نشده‌اند. اما برخلاف سایر دوربین‌های سری Cinema، مدل FX3 می‌تواند این کار را انجام دهد که نوعی سنت شکنی در دوربین‌های این سری خواهد بود.

با این حال همانطور که اشاره شد این دوربین می‌تواند به پهباد مخصوص برای ضبط فیلم متصل شود و چنان که به نظر می‌رسد، ظاهرا با این قابلیت جدید علاوه بر فیلم گرفتن، ثبت تصاویر هوایی نیز برای FX3 ممکن خواهد بود. همچنین سیستم خنک‌کننده پیشرفته این دستگاه می‌تواند زمان فیلمبرداری آن در کیفیت 4K را بسیار بیشتر از A7S III نشان دهد که یک ارتقا پرکاربرد در نسل جدید محسوب می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید