سونی گزینه ذخیره سازی اضافی USB را برای PlayStation 5 اضافه میکند

 

ذخیره سازی اضافی USB

سونی اولین به روزرسانی بزرگ نرم افزاری کنسول پلی استیشن 5 را معرفی کرد و این به روزرسانی دارای چندین ویژگی جدید است، از جمله پشتیبانی از ذخیره سازی اضافی USB که درخواست خیلی از کاربران بود.

ذخیره سازی اضافی USB چیست؟

با استفاده از ذخیره سازی اضافی USB، بازیکنان می‌توانند بازی‌های خود را از PS5 به یک دستگاه ذخیره USB متصل، منتقل کنند. در واقع شما قادر به انجام بازی از روی درایو نخواهید بود بلکه فقط از آن برای بایگانی استفاده می‌کنید. اگر در آینده به بازی احتیاج داشتید، انتقال آن از درایو بسیار سریعتر از بارگیری مجدد آن است.مدتی است که این ویژگی در کنسول های PS4 موجود است و حتی می‌تواند بازی را مستقیما از روی درایو خارجی اجرا کند. حتی PS5 اجازه انتقال و پخش عناوین PS4 را از یک درایو خارجی می‌دهد. فقط عناوین اصلی PS5 هستند که قبل از این به روزرسانی قابل انتقال نبودند.

ویژگی مهم دیگر، اشتراک متقابل Share Play است. اکنون، دارندگان PS5 می‌توانند دوستان دارای PS4 خود را دعوت کنند تا در یک بازی بهم بپیوندند. این ویژگی به شما این امکان را می‎‌دهد که بازیکن PS4 از فضای ابری برای پیوستن به بازی استفاده کنند. همچنین می‌توانید آنها را به همکاری در بازی خود دعوت کنید. همچنین قادر خواهید بود صفحه نمایش خود را برای تماشای آنها به اشتراک بگذارید. دو ویژگی اول نیاز به اشتراک PlayStation Plus دارد اما ویژگی سوم رایگان است. اکنون مجموعه ای از بازی‌های دوستانه دوست شما در هر دو کنسول PS5 و PS4 ظاهر می‌شود که یافتن و پیوستن به بازی‌ها را آسان‌تر می‌کند.

از دیگر تغییرات می‌توان به بهبود Game Base برای سهولت تعویض بین دوستان، امکان غیرفعال کردن سریع گپ بازی یا تنظیم میزان صدای سایر بازیکنان، بزرگنمایی صفحه، توانایی محدود کردن عکس‌های صفحه‌ای اتوماتیک و صفحه پخش کننده جدید Trophy Stats اشاره کرد. سرانجام، سونی تغییراتی را در برنامه PlayStation برای iOS و Android اعلام کرد که در هفته های آینده ارائه می‌شود. این موارد شامل امکان پیوستن به یک جلسه چند نفره در PS5، مدیریت ذخیره در کنسول PS5، مقایسه مجموعه تروفی با دوستان و مرتب سازی و فیلتر کردن محصولات نمایش داده شده در فروشگاه PlayStation است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید