کوالکام احتمالا پردازنده اسنپدراگون 898 را با نام دیگری وارد بازار کند

کوالکام احتمالا پردازنده اسنپدراگون 898 را با نام دیگری وارد بازار کندگردهمایی فناوری مورد انتظار کوالکام برای ۳۰ نوامبر (۹ آذر) برنامه‌ریزی شده است و قرار است ابهامات پرچم‌دار امسال «پردازنده اسنپدراگون 898 » را از بین ببرد. شایعاتی وجود دارد مبنی بر این‌که آخرین تراشه به هیچ وجه اسنپدراگون ۸۹۸ نام نخواهد داشت و کوالکام طرح نام‌گذاری را تغییر داده و به‌عنوان نام جدید، «Snapdragon 8 Gen1» را انتخاب می‌کند.

پردازنده اسنپدراگون 895این اطلاعات از یک وبلاگ‌نویس مشهور فناوری (از طریق My Drivers) می‌آید که به طور ضمنی گفته است که قرارداد نام‌گذاری سه رقمی آشنا به پایان خواهد رسید.

با این حال، بر اساس اطلاعات این وبلاگ‌نویس، تراشه پرچم‌دار «کوالکام ۸ نسل یک» نام قدیمی خود را برای کسانی که از این نام جدید با خبر نیست‌اند، حفظ می‌کند. تراشه‌های سری اسنپدراگون ۸ همیشه برتر بوده‌اند و بیشتر به گوشی‌های هوشمند رده بالا محدود شده‌اند.

Redmi Note 10 - اسنپدراگونگفته می‌شود که عملکرد ۲۰ درصدی پردازنده اسنپدراگون 898 نسبت به نسل قبلی خود بهبود یافته است. این پردازنده دارای یک هسته پردازنده اصلی ARM Cortex-X2 با فرکانس ۳.۰ گیگاهرتز، سه هسته میانی مبتنی بر Cortex-A710 با کلاک ۲.۵ گیگاهرتز و چهار هسته کارآمد برگرفته از Cortex-A510 با فرکانس ۱.۷۹ گیگاهرتز خواهد بود.

پردازنده اسنپدراگون 898، همراه با CPU، مودم Snapdragon X65 5G خواهد بود که از نظر تئوری می‌تواند حداکثر سرعت دانلود ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. بیت گرافیکی توسط پردازنده گرافیکی Adreno 730 یکپارچه اداره می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید