فرکانس اسنپدراگون ۸ نسل ۳ ممکن است به ۳/۷ گیگاهرتز برسد

جدیدترین چیپست اسنپدراگون ۸ کوالکام به نام اسنپدراگون ۸ نسل ۳، توانایی گوشی‌های پرچمدار را از نظر سرعت و عملکرد کلی برای اجرای اپلیکیشن‌ها یک پله بالاتر برده است. اطلاعات منتشر شده از رسانه چینی MyDrivers حاکی از آن است که فرکانس اسنپدراگون ۸ نسل ۳ حتی تا ۳/۷ گیگاهرتز هم افزایش می‌یابد. گفته می‌شود هسته اصلی Cortex-X4 کوالکام مسئول این ارتقا در عملکرد است.

این رسانه همچنین به افشاگر برجسته Digital Chat Station اشاره کرده که گفته این تراشه جدید ممکن است برای برخی تغییرات داخلی مورد توجه قرار بگیرد. این چیپست ظاهراً به عنوان مدل SM8650 برچسب‌گذاری شده و ممکن است از معماری داخلی ۲+۵+۱ استفاده کند. با توجه به تغییر در طراحی، این بدان معناست که تراشه جدید می‌تواند یک هسته فوق‌العاده بزرگ، پنج هسته بزرگ و دو هسته کوچک داشته باشد.

اسنپدراگون ۸ نسل ۳

ارتقای دیگر این تراشه نیز می‌تواند مربوط به بخش گرافیکی باشد، زیرا شایعه شده که این چیپست دارای پردازنده گرافیکی Adreno 750 است. همچنین به نظر می‌رسد که کوالکام همچنان امتیازات تولید تراشه خود را به TSMC می‌دهد، اما در حال ارتقاء بخش پردازش است. گفته می‌شود که این تراشه می‌تواند از N4 به N4P برود که حدود ۶ درصد کارآمدتر از فرآیند قبلی است.

با توجه به اطلاعات فاش شده، هسته قبلی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ پرایم Cortex-X3 سرعتی برابر با ۳/۲ گیگاهرتز داشت. سری گلکسی‌اس ۲۳ سامسونگ با تراشه انحصاری پرچمدار خود عرضه شد اما سرعت آن فقط کمی بیشتر از نسخه معمولی بود. اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در طراحی داخلی خود دارای معماری ۳+۴+۱ بود. اگر این شایعات درست باشند، کوالکام می‌تواند سرعت و کارایی هسته های خود را به رخ بکشد.

پردازنده گرافیکی Adreno 750 ممکن است به تراشه Adreno Gen 7.9.0 ارتقا یابد و به طور بالقوه حداکثر فرکانس آن را به ۷۷۰ مگاهرتز برساند.

نسخه بعدی تراشه‌های کوالکام ممکن است کمی زودتر از گذشته عرضه شود. گمانه‌زنی‌ها از عرضه این تراشه‌ها در اواخر سال ۲۰۲۳ یعنی احتمالا در ماه اکتبر سخن می‌گویند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید