سامسونگ در حال ساخت یک ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی است

ساعت هوشمندی با صفحه‌ نمایش چرخشیماه گذشته، سامسونگ نمایشگرهای OLED قابل چرخش، تاشو و کشویی خود را برای تلفن‌ها، تبلت‌ها و حتی لپ‌تاپ‌ها معرفی کرد. خب، به نظر می‌رسد که این فناوری حتی ممکن است به ساعت‌ هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی بیاید، زیرا ثبت اختراع‌های جدیدی از ساعت هوشمند با نمایشگر قابل چرخش و دوربین منتشر شده است.

سامسونگ حق اختراع ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی را در دفتر مالکیت معنوی جهانی ثبت کرد

در ۲ ژوئن ۲٠۲۱ (۱۲ خرداد ۱۴٠٠)، سامسونگ الکترونیکس حق اختراعی را در دفتر مالکیت معنوی جهانی (WIPO) برای یک دستگاه الکترونیکی شامل ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی و همچنین روش نمایش آن را به ثبت رساند. اسناد ۹۶ صفحه‌ای در ۹ دسامبر ۲٠۲۱ (۱۸ آذر) منتشر شد.

سامسونگ در حال ساخت یک ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی است - samsung rollable watch 692x500 1

مشخصات ساعت هوشمند سامسونگ با صفحه‌ نمایش چرخشی

ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی در حالت بسته، یک ساعت معمولی با دو قسمت نمایشگر نیم دایره است. صفحه‌نمایش ساعت رول شونده سامسونگ حسگر لمسی دارد.

یک قاب باریک بین دو قسمت نمایشگر تعبیه شده است که امکان بزرگ‌نمایی صفحه‌نمایش رول شونده را فراهم می‌کند. در حالت کاملاً کشیده، سطح صفحه‌نمایش تقریباً ۴٠٪ بزرگ‌تر از حالت بسته است.

کاربر می‌تواند با فشار دادن تاج کنار قاب ساعت، صفحه ساعت چرخشی سامسونگ را به دلخواه بزرگ و کوچک کند. همچنین می‌توان با حرکت سریعی روی صفحه‌نمایش، سطح نمایشگر را کوچک/بزرگ کرد. همانطور که در تصاویر ثبت اختراع نشان داده شده است.

سامسونگ در حال ساخت یک ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی است - samsung galaxy watch rollable display patent thorدر حالت باز، کاربر یک صفحه نمایش بیضی شکل دارد که البته در این حالت محتوای بیشتری نسبت به حالت بسته نشان داده می‌شود. کاربر می‌تواند خودش تصمیم بگیرد که آیا تنها یک یا دو قسمت صفحه‌نمایش بیرون باشد. این را نیز می‌توان وابسته به برنامه تنظیم کرد. به عنوان مثال، بخش نمایشگر کوچک می‌تواند آیکون‌های اصلی را نشان دهد و برنامه مربوطه می‌تواند سپس در قسمت نمایشگر بزرگ نمایش داده شود.

با توجه به دوربین موجود در قاب میانی، به نظر نمی‌رسد که باز و بسته شدن صفحه‌نمایش مانع از آن شود، در صورت تمایل می‌توان چندین سنسور دوربین و همچنین یک فلاش تعبیه کرد. با این دوربین می‌توان عکس و فیلم گرفت و همچنین می‌تواند یک دوربین سلفی عالی را برای شما به ارمغان بیاورد.

سامسونگ در حال ساخت یک ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی است - samsung galaxy z flip 3 review 758x500 1

سامسونگ قبلا چندین گوشی هوشمند تاشو معرفی کرده است که Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 جدیدترین مدل‌های آن هستند. انتظار می‌رود که سامسونگ در نهایت انواع دیگری از محصولات الکترونیکی مصرفی را با صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر معرفی کند. به عنوان مثال، یک تبلت تاشو سامسونگ یا یک تلویزیون رول شونده را در نظر بگیرید. با ظهور نمایشگرهای منعطف، دوران جدیدی در راه است.

این اولین ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی نیست. به عنوان مثال، می‌توانید ساعت هوشمند Nubia Alpha را در نظر بگیرید. با این حال، این ساعت نمایشگر Roll Out ندارد، در عوض از صفحه‌نمایش نسبتاً بلندی با قابلیت خم شدن استفاده شده است.

سامسونگ در حال ساخت یک ساعت هوشمند با صفحه‌ نمایش چرخشی است - samsung galaxy z fold 3 review 758x500 1

فناوری که سامسونگ ثبت اختراع کرده است به وضوح پیشرفته‌تر است. همچنین یک حق ثبت اختراع بسیار دقیق است که در آن نه تنها طراحی، بلکه گزینه‌های عملیاتی مختلف نیز مورد بحث قرار گرفته است. این که آیا سامسونگ قصد دارد یک گلکسی واچ قابل چرخش را عرضه کند یا نه، فعلاً ناشناخته است. احتمالاً این شرکت ابتدا یک گوشی هوشمند رول شونده ارائه خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید