سیری می‌تواند در بتای اول iOS 16.5 از صفحه نمایش گوشی ویدیو رکورد کند

در نسخه بتای iOS 16.5، اپل در حال تلاش برای بهبود عملکرد سیری است و گزینه جدیدی برای شروع ضبط و رکورد صفحه نمایش بوسیله این دستیار صوتی به iOS اضافه شده است. همانطور که توسط 9to5Mac اشاره شده، اکنون می‌توانید برای استفاده از ویژگی Screen Record گوشی خود به این دستیار صوتی بگویید: «Hey ‌Siri‌, start a screen recording».

سیری

دخالت سیری در آیفون عمیق‌تر می‌شود

استفاده از این دستور باعث می‌شود که آیفون به‌طور خودکار رکورد ویدیو از صفحه نمایش را آغاز کند تا زمانی که آن را به صورت دستی خاموش کنید یا سیری را فعال کنید و بگویید «Stop the screen recording».

توجه داشته باشید که عبارت گفته شده برای دستور رکورد صفحه نمایش باید نسبتاً خاص باشد زیرا گفتن چیزی مانند «take a screen recording» به جای عملکرد رکورد ویدیو از صفحه نمایش منجر به گرفتن یک اسکرین شات می‌شود. سیری مدت زیادی است که می‌تواند اسکرین شات استاندارد بگیرد، اما رکورد صفحه نمایش در این بتا قطعاً یک قابلیت جدید است.

در نسخه‌های قبلی iOS، وقتی از سیری می‌خواستید رکورد صفحه نمایش را شروع کند، این دستیار صوتی یک جستجو در سطح وب انجام می‌داد یا به شما می‌گفت که چنین برنامه‌ای را نصب نکرده‌اید.

iOS 16.5 امروز در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفت و باید در اواخر این هفته برای آزمایش‌کنندگان عمومی بتا نیز ارائه شود. جدا از قابلیت رکورد صفحه نمایش سیری، اپل تب Sports را نیز به اپلیکیشن Apple News اضافه کرده است. هیچ قابلیت جدید دیگری تاکنون به این نسخه اضافه نشده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید