اشتراک گذاری در گوگل Docs و Drive آسان تر می شود

اشتراک گذاری در گوگل Docs و Drive آسان تر می شود

گوگل به تازگی یک به‌روزرسانی برای گوگل Docs و Drive ارائه کرد که اشتراک‌گذاری فایل‌ها را کمی ساده‌تر می‌کند. همانطور که در ابتدا توسط 9to5Google گزارش شده بود، منوی Share جدید به طور قابل توجهی کوچک‌تر است و همه عناصر آن فشرده‌تر و سازماندهی بهتری دارند.

اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که “اشتراک گذاری با مردم” و “دریافت پیوند” در یک کادر فشرده شده‌اند. در آخرین نسخه، اشتراک‌گذاری با افراد فردی کادر مستقل خودش بود، با کادر دیگری برای اشتراک‌گذاری پیوند مستقیماً زیر آن. در رابط اشتراک گذاری جدید، کادر «دریافت پیوند» به طور کامل حذف شده است،

رابط کاربری گوگل Docs بهبود یافت

اکنون می‌توانید به سادگی پیوند را با دکمه موجود در گوشه سمت چپ پایین کپی کنید. رابط کاربری اکنون تمیزتر است، بسیاری از متن‌های غیر ضروری را حذف می‌کند و پیدا کردن آن بسیار آسان‌تر از قبل است. همچنین یک میانبر تنظیمات در گوشه سمت راست بالا وجود دارد که تنظیمات کاربر را تنظیم می‌کند. این تنظیمات عبارتند از:

  • ویراستاران می‌توانند مجوزها را تغییر داده و به اشتراک بگذارند
  • بینندگان و نظر دهندگان می‌تو انند گزینه دانلود، چاپ و کپی را ببینند

غیرفعال کردن این موارد اشتراک‌گذاری و تغییرات مجوز را به سازنده فایل اصلی محدود می‌کند و بینندگان را از دانلود، چاپ یا کپی سند محدود می‌سازد.

به طور کلی، اینها تغییرات مفیدی گوگل Docsدر رابط کاربری اشتراک گذاری هستند. ادغام دکمه پیوند کپی، به ویژه، باعث می‌شود بسیاری از افرادی که به دنبال یک ویژگی رایج هستند، نجات پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید