QD-OLED سامسونگ جایزه بهترین صفحه‌نمایش سال 2023 را دریافت کرد

سامسونگ به لطف تکنولوژی جدید QD-OLED خود دوباره به صدر اخبار مربوط به بازار تلویزیون‌های OLED بازگشته است. پنل‌های QD-OLED این شرکت به لطف حجم رنگ بالاتر، روشنایی بهتر و بهبود روشنایی، تحسین‌های زیادی را دریافت کرده‌اند. سامسونگ جایزه معتبر بهترین صفحه‌نمایش سال را از مؤسسه SID به دست آورده است.

افتخارات QD-OLED سامسونگ

سامسونگ Display، اعلام کرده است که پنل QD-OLED تولید شده برای عرضه در تلویزیون‌ها و مانیتورهای این شرکت، جایزه بهترین صفحه‌نمایش سال 2023 را از SID (Society for Information Displays)، بزرگ‌ترین انجمن صفحه‌نمایش در جهان، دریافت کرده است. به گفته SID، پنل QD-OLED سامسونگ دارای فن اوری‌های مختلف پیشگامانه برای ارائه «رنگ‌های خیره‌کننده، جزئیات شگفت‌انگیز و یک تجربه بی‌نظیر» است. این پنل می‌تواند رنگ‌های گوناگونی را دقیقاً همانند رنگ‌های طبیعی و به طور مداوم بازتولید کند. پنل QD-OLED سامسونگ می‌تواند 90 درصد فضای رنگی BT2020 را برای تولید رنگ‌های عمیق‌تر پوشش دهد.

SID در مورد توانایی QD-OLED برای بازتولید 90 درصد از فضای رنگی BT2020 صحبت کرده است که بزرگ‌ترین فضای رنگی مورد استفاده در صنعت تولید صفحه‌نمایش محسوب می‌شود. پنل QD-OLED دو جایزه نوآوری CES را در سال‌های 2022 و 2023 نیز به دست آورده است. پنل نسل دوم QD-OLED سامسونگ به لطف مواد HyperEfficient EL سی درصد روشنایی رنگ بیشتر و مصرف انرژی پایین‌تری را ارائه می‌دهد. تلویزیون‌های S95B، S90C و S95C سامسونگ از پنل QD-OLED Samsung Display استفاده می‌کنند و نظرات بسیار مثبتی از کارشناسان سراسر جهان دریافت کرده‌اند.

با توجه به QD-OLED یک نوع صفحه‌نمایش کوانتومی است که مواد پیشرفته نانومقیاس را در طول موج‌های دقیق نور منتشر می‌کند. این انتشار بعداً به پیکسل‌های موجود بر روی صفحه‌نمایش می‌رسند و موجب ایجاد تصاویری زنده و جذاب می‌شوند. QD-OLED محصول علومی همچون شناخت رنگ و فیزیک است و جهت ارائه رنگ‌هایی قابل توجه و جزئیات خیره‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

QD-OLED سامسونگ جایزه بهترین صفحه‌نمایش سال 2023 را دریافت کرد - QD OLED

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید