سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در بازار جهانی ساعت‌های هوشمند رتبه سوم را کسب کرد

 بازار جهانی ساعت‌های هوشمند جدیدترین گزارش Counterpoint Research وضعیت بازار جهانی ساعت‌های هوشمند، را آشکار می‌کند. فروش کل ساعت هوشمند با رشد ۲۷ درصدی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در مقایسه با سه ماهه مشابه در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد قابل توجهی است. این امر به دلیل افزایش تقاضا برای ساعت‌های هوشمند ارزان‌تر از ۱۰۰ دلار است. این دسته از ساعت‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در بازار جهانی ساعت‌های هوشمند میزان فروش سالانه ۵۴۷ درصدی را تجربه کرده‌اند.

بازار جهانی ساعت‌های هوشمند

سامسونگ در این سه ماهه با افزایش ۴۳ درصدی، سومین رتبه را از آن خود کرد و از میانگین نرخ رشد پیشی گرفت. سامسونگ در مقایسه با سال گذشته توانست فروش گلکسی واچ 3 و گلکسی واچ اکتیو 2 را افزایش دهد. Garmin رشد ۶۲ درصدی سالانه را تجربه کرد و بیشترین ساعت‌های هوشمند را در تاریخ این شرکت به فروش رساند. این ساعت‌های هوشمند به دلیل ویژگی‌های GPS در بین کوهنوردان و علاقمندان به تناسب اندام در فضای باز محبوب هستند.
Samsung ranks third in global smartwatch market for Q2 2021, India is fastest-growing smartwatch market
اپل با ۲۸ درصد سهم بازار جهانی ساعت‌های هوشمند و رشد مداوم همچنان در صدر قرار دارد و کاربران اپل واچ برای اولین بار از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر عبور کردند. تحلیلگر ارشد Counterpoint می‌گوید: ایالات متحده همچنان بازار اصلی اپل واچ است و بیش از نیمی از کاربران آن را با نرخ رشد ۳۰ درصدی همراهی می‌کنند.
آمریکای شمالی بزرگترین بازار ساعت‌های هوشمند است و پس از آن چین قرار دارد. در همین حال، هند سریع ترین بازار رو به رشد است که احتمالا با جذابیت بازارهای انبوه ساعت‌های هوشمند به زیر ۱۰۰ دلار کاهش یافته و دارای ویژگی‌های گران قیمت تر، به ویژه SPO2 و نظارت بر ضربان قلب بیشتر نیز رشد خواهد داشت. هند به دلیل استقبال از ساعت‌های هوشمند Xiaomi ، Realme ، Oppo و افزایش مارک‌ی هندی boAt و Noise از ۲ درصد از عرضه جهانی ساعت‌های هوشمند به ۶ درصد رسیده است.
اگرچه هواوی در سه ماهه دوم رتبه دوم را به خود اختصاص داد، اما این شرکت تنها برند از پنج برند برتر ساعت‌های هوشمند بود که شاهد کاهش فروش بود. کانترپوینت حدس می‌زند که این امر موازی کسب و کار گوشی‌های هوشمند این مارک تجاری رو به افول است.
Samsung ranks third in global smartwatch market for Q2 2021, India is fastest-growing smartwatch market
با افزایش استقبال از بازار جهانی ساعت‌های هوشمند، جالب خواهد بود که ببینیم آیا اتحاد Wear OS و جدیدترین ساعت‌های هوشمند سامسونگ به محبوبیت Wear OS منجر می‌شود یا خیر.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید