سامسونگ پتنت گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین را به ثبت رساند

گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین

آخرین پتنت سامسونگ یک حق اختراع عجیب با نام گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین است. LetsGoDigital و Concept Creator جدیدترین گوشی هوشمند L شکل این سازنده کره‌ای را در قالب رندر تصور می کنند. این پتنت (با WIPO ثبت شده) دارای یک صفحه نمایش تاشو است که به سمت بیرون باز می شود و این قسمت از صفحه نمایش در حالت “بسته” به پشت دستگاه می پیچد.

ویژگی هایی که برای این گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین در نظر گرفته ایم ما را به یاد LG Wing می اندازد. نمایشگر ثانویه Wing گاهی اوقات برای باز کردن برنامه های ثانویه در یک پنجره کوچکتر یا نمایش اطلاعات اضافی در حین بازی یا تماشای فیلم استفاده می شد. این دستگاه عرضه‌نشده سامسونگ را می‌توان در حالی که آن را به‌صورت عمودی یا کناری نگه‌داشته‌اید، با «فلپ» نمایشگر کمکی به ترتیب به سمت چپ یا بالا استفاده کرد.

Samsung patented a phone with a sideways folding display

از آنجایی که صفحه نمایش به سمت عقب جمع می شود، این بخش از صفحه نمایش به طور بالقوه می تواند به عنوان منظره یاب برای دوربین های عقب استفاده شود. بر اساس نقشه های ثبت اختراع، یک دوربین سه گانه و فلاش LED وجود دارد، اما هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات دقیق آنها وجود ندارد.

سایر جزئیات گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین ذکر شده در این پتنت عبارتند از باتری دو قسمتی و اینکه نمایشگر تاشو از UTG (شیشه بسیار نازک) سامسونگ ساخته شده است، همان لایه محافظی که در Galaxy Z Fold3 و Z Flip3 سامسونگ استفاده شده است.

Samsung patented a phone with a sideways folding display

یکی از چالش‌های طراحی مانند این، قرار دادن یک لولای تاشو در داخل دستگاه است که صفحه نمایش دور آن قرار می‌گیرد. سامسونگ قبلاً لولای تاشو به سمت بیرون نساخته است. به علاوه، لولا باید فضا را اشغال کند – شاید دلیل نصب باتری دوگانه باشد.

شرکت‌های فناوری اغلب برای دستگاه‌هایی که هرگز به تولید نمی‌رسند، پتنت ثبت می‌کنند. اینکه آیا سامسونگ هرگز گوشی با نمایشگر تاشو به طرفین عرضه خواهد کرد یا خیر، باید دید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید