گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ با مودم Samsung mmWave 5G ارائه خواهد شد

 گوگل پیکسل ۶

گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ یکی از مورد انتظارترین تلفن‌های هوشمند است که سال جتاری به بازار عرضه خواهد شد. اکنون بنا به گزارش gsmarena، اگرچه مودم‌های محبوب Exynos امروزه به لطف گوشی‌های گلکسی در سراسر جهان در انوان مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال مدتی طولانی است که در ایالات متحده آمریکا خبری از تراشه مودم Exynos نیست. با این حال به نظر می‌رسد که گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ در آینده این امر را تغییر خواهند داد.

بدون شک گوگل تمایلی به تأیید این موضوع ندارد، اما ظاهرا چیپست سفارشی Tensor که در طراحی گوگل پیکسل ۶ استفاده می٬شود،  بر اساس طراحی Exynos سامسونگ طراحی شده است. در حال حاضر رویترز گزارش می‌دهد که ظاهرا گوگل در ساخت پیکسل ۶ از مودم 5G استفاده خواهد کرد.

گوشی‌های گوگل پیکسل ۶

نکته جالب توجه این است که این مودم 5G از mmWave پشتیبانی می‌کند، تا کنون Qualcomm در این زمینه پیشتاز بوده و در حال حاضر تنها سه شرکت در جهان مودم 5G تولید می کنند، کوالکام، سامسونگ و مدیاتک شرکت هواوی نیز در این زمینه فعال بود اما پس از مدتی این امر متوقف شد.

اگرچه ممکن است سری Pixel 6 به تعداد زیاد فروخته نشود، اما این نشان می‌دهد که مودم‌های سامسونگ قادر به انجام چه کاری هستند. همه گوشی‌های هوشمند دارای قابلیت mmWave که تاکنون در ایالات متحده فروخته شده‌اند، (Pixels ،iPhone ،Galaxys) مجهز به مودم Qualcomm هستند.

باید تا زمان ارائه گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ منتظر ماند تا قدرت واقعی این تلفن هوشمند و کارایی سخت‌ افزار ها و نرمافزارهای بکار رفته در ساخت آن مشخص شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید