سامسونگ در حال توسعه هسته‌های CPU پیشرفته خود است

بر اساس شایعات جدیدی که از کره جنوبی منتشر شده، سامسونگ یک تیم داخلی را برای توسعه هسته‌های CPU سفارشی و پیشرفته خود گرد هم آورده است. این هسته‌ها در ابتدا مبتنی بر ARM خواهند بود و در سال ۲۰۲۵ در یک چیپست با نام تجاری Galaxy معرفی خواهند شد.

بخش جالب‌تر این گزارش اینجاست که از سال ۲۰۲۷، سامسونگ هسته‌های CPU خود را به طور کامل توسعه خواهد داد و دیگر از طراحی ARM استفاده نمی‌کند. ظاهراً این هسته‌ها در محصولات ساخته شده توسط Samsung Electronics مانند تلفن‌های هوشمند رده بالا استفاده می‌شوند.

سامسونگ

منطق سامسونگ کنترل هر چه بیشتر محصولات، استراتژی «یکپارچه‌سازی عمودی» و مواردی از این دست است. بخش جالب ماجرا این است که سامسونگ پیش از این هم با یک تیم اختصاصی در آستین، تگزاس این کار را امتحان کرده است.

در آن زمان این پروژه را Project Mongoose می‌نامیدند. مانگوس یک پستاندار مارخوار، و krait نوعی افعی است. گفتنی است که هسته‌های کوالکام با نام تجاری Krait عرضه می‌شوند. در حالی که هسته‌های Mongoose عملکرد خوبی داشتند، اما بازده انرژی و تولید گرما از مشکلات اساسی آنها بود و بنابراین کل این پروژه در سال ۲۰۱۹ از بین رفت.

سامسونگ کمپانی پیشرو در صنعت موبایل

احتمالاً ضرب‌المثل اگر بار اول موفق نشدی، تلاش کن، دوباره تلاش کن را شنیده‌اید. به نظر می‌رسد سامسونگ علی‌رغم همکاری همه جانبه خودش با کوالکام برای سری گلکسی S23،‌ قصد دارد دوباره برای به ثمر رساندن این پروژه تلاش کند. سامسونگ همچنان احساس می‌کند که استفاده از هسته‌های CPU خودش، پیشرفت‌های زیادی را در بهینه‌سازی گوشی‌های هوشمند این شرکت به همراه خواهد داشت.

با این حال، توسعه هسته‌های بدون ARM قدم بسیار بزرگی برای سامسونگ خواهد بود. غول فناوری کره جنوبی همچنان می‌تواند به مانند کوالکام، از طراحی‌های سفارشی‌سازی شده ARM استفاده کند. آنها برای موفقیت در رقابت با کوالکام و مدیاتک، نیازی به توسعه کامل هسته‌های CPU خود ندارند.

در هر صورت، به نظر می‌رسد تا زمانی که خانواده Galaxy S به طور انحصاری از SoCهای کوالکام استفاده می‌کند، باید از آنها لذت ببریم چرا که این پردازنده‌ها تا ابد در گوشی‌های سامسونگ نخواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید