حافظه GDDR6 سامسونگ برای لپ‌تاپ و کنسول‌های بازی معرفی شد

حافظه GDDR6 سامسونگ برای کارت‌های گرافیک معرفی شد

شرکت سامسونگ الکترونیکس به تازگی اطلاعاتی درباره حافظه GDDR6 فاش کرد که شروع به نمونه برداری از اولین کارت گرافیک ۱۶ گیگابیتی صنعت با نرخ 6 DRAM و سرعت پردازش ۲۴ گیگابیت بر ثانیه کرده است. این پردازنده بر اساس فناوری فرآیند ۱۰ نانومتری EUV ساخته شده است و انتظار می‌رود عملکرد پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ و کنسول را افزایش دهد.

سامسونگ تراشه DRAM جدید را با سازگاری جهانی ارائه می‌دهد تا بتواند در بازار گسترده‌ای در بین تولیدکنندگان کارت گرافیک مورد استفاده قرار گیرد.

حافظه GDDR6 سامسونگ برای کارت‌های گرافیک معرفی شد

مهندسان Suwon، مقر سامسونگ، یک طراحی مدار نوآورانه و یک ماده عایق بسیار پیشرفته به نام High-K Metal Gate یا HKMG ایجاد کردند تا اتلاف داده را به حداقل برسانند. این بدان معناست که حافظه GDDR6 جدید DRAM بیش از ۳۰ درصد سرعت بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می‌دهد.

حافظه GDDR6 سامسونگ با سرعت بالا

سری جدید حافظه GDDR6 سامسونگ همچنین گزینه‌های کم مصرفی را برای افزایش عمر باتری لپ‌تاپ‌ها ارائه می‌کند و از فناوری سوئیچینگ ولتاژ دینامیکی استفاده کرده که با الزامات عملکرد سازگار است. این شرکت نسخه‌هایی با سرعت پردازش ۲۰ گیگابیت بر ثانیه و ۱۶ گیگابیت بر ثانیه به جای استاندارد صنعتی ۱.۳۵ ولت با ولتاژ ۱.۱ ولت راه‌اندازی خواهد کرد.

حافظه GDDR6 سامسونگ برای کارت‌های گرافیک معرفی شد

دانیل لی، معاون اجرایی تیم برنامه‌ریزی محصول حافظه در سامسونگ، فاش کرد که دلیل چنین سرعت پردازش بالایی، پاسخ به نیازهای پردازش داده‌ها است که توسط هوش مصنوعی و متاورس هدایت می‌شود. این شرکت در حال حاضر مشغول نمونه‌برداری از پلتفرم جدید است، به این معنی که هنوز در حال تأیید روی سناریوهای واقعی بوده تا بتواند «هم‌راستا با راه‌اندازی پلتفرم GPU» وارد بازار شود.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود شرکت‌هایی که این نوع حافظه را در کارت گرافیکی خود به کار می‌گیرند، عملکرد بالایی را شاهد هستند یا خیر. مشخص نیست اولین دستگاه‌های حافظه GDDR6 چه زمانی از راه خواهد رسید و دردسترس قرار می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید