سنسور “Hexa²pixel” سامسونگ با وضوح 450 مگاپیکسل در راه است!

"Hexa²pixel"سامسونگ یک علامت تجاری جدید در کره جنوبی به نام “Hexa²pixel” ثبت کرده که این علامت نکاتی را در مورد  برنامه‌های این شرکت برای یک سنسور دوربین احتمالاً ۴۵۰ مگاپیکسلی به کاربران خود ارائه می‌دهد. در ابتدا این مورد توسط گلکسی کلاب مشاهده شد و سپس افشاگر Ice Universe، توییتی در مورد این علامت تجاری منتشر کرد و وضوح سنسور “Hexa²pixel” را به بحث کشید.

جزئیاتی از سنسور “Hexa²pixel”

"Hexa²pixel"

افشاگر نشان می‌دهد که این حسگر، پیکسل باینینگ ۳۶ در ۱ را اجرا می‌کند (گروهی از پیکسل‌های ۶x۶ که در ۱ پیکسل ادغام شده‌اند)، که در واقع حسگر “Hexa²pixel” بسیار بالاتر از ترتیبات فعلی Tetracell ۲x۲ و Nonapixel ۳x۳ است. به طوری که اگر هدف خروجی ۱۲ مگاپیکسل باشد(همانطور که با دو مورد دیگر است)، می‌توانیم وضوح را محاسبه کنیم.

این دوربین تا ۴۳۲ مگاپیکسل کار می‌کند، اگرچه می‌توان آن را به ۴۵۰ مگاپیکسل هم تبدیل کرد. در هر صورت، وضوح سنسورهای ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ، ISOCELL HP۱ (۱/۱.۲۲، ۰.۶۴ میکرومتر پیکسل) و HP3 (۱/۱.۴ اینچ ۰.۵۶ میکرومتر) بیش از دو برابر خواهد شد.

"Hexa²pixel"هر دو سنسور HP دارای فیلترهای رنگی “Tetra²pixel” هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد هر دو پیکسل ۴x۴ و ۲x۲ را برای خروجی ۱۲ و ۵۰ مگاپیکسل انجام دهند. با توجه به “²” در نام سنسور جدید، احتمالاً دارای دو حالت خروجی نیز خواهد بود. به علاوه اگر بپرسید ۶x۶ و ۳x۳، چطور؟ باید گفت که در این صورت، این سنسور به ترتیب قادر به خروجی تصاویر با وضوح ۱۲ و ۴۸ مگاپیکسل خواهد بود و در این صورت، Binning ضروری است، چرا که حتی اگر سنسور بزرگ باشد، نصب آن تعداد پیکسل آن‌ها را بسیار کوچک می‌کند.

"Hexa²pixel"

چند سال پیش برخی اطلاعات فاش‌شده حاکی از آن بود که سامسونگ در حال کار بر روی سنسورهایی با رزولوشن بالای ۶۰۰ مگاپیکسل (با فرمت اپتیکال ۱/۰.۵۷ اینچی) است، بنابراین ممکن است سنسور “Hexa²pixel” جزئی از همان چیزی باشد که از چند سال پیش در راه است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید