سامسونگ از اولین DRAM جهان با استاندارد CXL 2.0 رونمایی کرد

سامسونگ اولین DRAM جهان با استاندارد جدید CXL 2.0 را رونمایی کرد. این محصول جدید یک تراشه ۱۲۸ گیگابایتی است که برای استفاده در دستگاه‌ها و سرورهای محاسباتی با کارایی بالا طراحی شده است. این شرکت کره‌ای برای این استاندارد جدید با کمپانی اینتل همکاری کرده و این محصول بر روی پلتفرم Intel Xeon کار می‌کند.

در اواسط سال ۲۰۲۲، این شرکت از اولین DRAM جهان با استاندارد CXL 1.1 رونمایی کرد و این DRAM جدید نیز بر اساس آن ساخته شده است. این محصول از استاندارد جدید PCIe 5.0 (با استفاده از خطوط x۸) پشتیبانی می‌کند و پهنای باند انتقال داده تا ۳۵ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. استاندارد جدید CXL اکنون از ادغام حافظه نیز پشتیبانی می‌کند. بدین صورت که چندین بلوک حافظه را روی یک سرور متصل می‌کند تا چندین مخزن حافظه ایجاد شود. این ویژگی به میزبان‌ها اجازه می‌دهد تا به صورت پویا استخرهای حافظه را بر اساس نیازها و الزامات خود شخصی‌سازی کنند که باعث افزایش کارایی کلی و کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌شود.

CXL 2.0 DRAM اکنون از ادغام حافظه پشتیبانی می‌کند

samsung

سامسونگ اعلام کرده که تولید انبوه تراشه‌های CXL 2.0 DRAM را اواخر سال جاری آغاز می‌کند و آنها را در اندازه‌های مختلف برای امور محاسبات و سرورهای با کارایی بالا در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. این تراشه‌ها می‌توانند پهنای باند و ظرفیت بیشتری را به DRAM اصلی در سرور اضافه کنند و عملکرد AI (هوش مصنوعی) و ML (یادگیری ماشین) سریع‌تری را ارائه دهند.

جانگ سوک چوی (Jangseok Choi)، معاون تیم برنامه‌ریزی کسب‌وکار سامسونگ الکترونیکس گفت: «به عنوان عضوی از هیئت مدیره کنسرسیوم CXL، ادعا می‌کنم که سامسونگ الکترونیکس همچنان در خط مقدم فناوری CXL قرار دارد. این پیشرفت موفقیت آمیز، تعهد ما را نسبت به گسترش اکوسیستم CXL با همکاری شرکت‌های مرکز داده، سرور و چیپست در سراسر این صنعت نشان می‌دهد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید