اولین حافظه SSD سامسونگ با فناوری ZNS معرفی شد

حافظه SSD سامسونگطبق اعلام رسمی، به تازگی اولین حافظه SSD سامسونگ با فناوری ZNS معرفی شد که PM1731a نام داشته و تا ۴ برابر عمر بیشتر برای سرورها و دیتاسنترها را به همراه دارد.

به نقل از Tech Radar، فناوری ZNS که نام اختصاری برای Zoned Namespace Specification است که به داده‌ها را بنا بر استفاده و دسترسی طبقه‌بندی می‌کند. این کار نه‌تنها کاربرد حافظه SSD را بالاتر می‌برد، بلکه حتی طول عمر دستگاه را هم بهبود می‌بخشد. همچنین یکی از بهبودهای بزرگ این فناوری که در حافظه SSD سامسونگ نیز رعایت شده، داشتن ضریب تقویت نوشتن پایین یا همان WAF است که میزان واقعی نوشتن داده یک درایو در مقایسه با میزان نوشتن دستور داده شده از سوی سیستم میزبان را نشان می‌دهد.

حافظه SSD سامسونگ چند برابر WAF بهتری را ارائه می‌دهد

حال درباره این ضریب، لازم به ذکر است که هرقدر میزان آن پایین‌تر باشد یعنی عملکرد حافظه بهتر بوده و انتقال داده را با کیفیت بیشتری انجام می‌دهد. این در حالی است که حافظه جدید سامسونگ این ضریب را به ۱ رسانده و در مقابل رقیبانی که همین ضریب را در میزان ۳ و ۴ ارائه می‌کنند بسیار قدرتمندتر به نظر می‌رسد.

این حافظه در دو نسخه ۲ و ۴ ترابابتی برای خرید در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت، اما درباره تاریخ انتشار دقیق آن هنوز هیچ اطلاعیه رسمی منتشر نشده است. همچنین لازم به ذکر است که تولید انبود این حافظه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید