سامسونگ از یک سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد

Samsung Isocell Hp1 Gn

پس از آوردن سنسورهای دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی به گوشی‌های هوشمند، سامسونگ اولین سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی جهان را در کنار سنسور جدید فوق باریک ۵۰ مگاپیکسلی معرفی کرده است.

ISOCELL HP1 جدید اولین سنسور تصویر تلفن همراه با رزولوشن فوق العاده ۲۰۰ مگاپیکسل است. با این حال، همانطور که انتظار دارید، اندازه پیکسل 0.64μm آن چندان چشمگیر نیست. در مورد سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی با وجود اندازه نسبتا کوچک پیکسل، ادعا می‌شود این سنسور می‌تواند مقدار حیرت انگیزی از جزئیات را ثبت کند و تصاویر حتی در صورت بریدگی وضوح خود را حفظ کنند.

 سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 همچنین اولین سنسور تصویر موبایل سامسونگ است که از فناوری ChameleonCell برخوردار است که اساسا یک فناوری پیکسل بایننینگ با استفاده از طرح بندی دو در دو، چهار در چهار یا کامل بسته به محیط است. در محیط‌های کم نور، ISOCELL HP1 می‌تواند ۱۶ پیکسل مجاور را ادغام کرده و خود را به یک سنسور ۱۲ مگاپیکسل با 2.56μm پیکسل تبدیل کند. درست مانند سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلیISOCELL HM3 ، HP1 از فیلمبرداری 8K با حداکثر سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند.

حسگر جدید ISOCELL GN5 یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی با پیکسل 1.0μm و همان فناوری دوگانه Pixel Pro است که سنسور ISOCELL GN2 در Mi 11 Ultra شیائومی استفاده می‌کند. همچنین فناوری فوکوس خودکار در سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی قابلیت تمام جهت را به ارمغان می‌آورد که ادعا می‌شود قابلیت فوکوس خودکار را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

Leakster: Xiaomi will be the first to use Samsung's upcoming 200 MP sensor  - GSMArena.com news

این فناوری در هر پیکسل ۱.۰ میکرومتر سنسور دو دیود نوری قرار می‌دهد و در نتیجه یک میلیون فوتودیود چند جهته، تشخیص فاز را امکان پذیر می‌کند. سامسونگ ادعا می‌کند که فوکوس خودکار آنی امکان پذیر است. علاوه بر این، سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی از فناوری پیکسل اختصاصی شرکت استفاده می‌کند که به هر دیود نوری امکان می‌دهد اطلاعات بیشتری از نور را جمع آوری کرده و ظرفیت کامل خود را بهبود بخشد.

اگر شایعات را باور کنیم، Galaxy S22 Ultra مجهز به سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی نخواهد بود. جانشین بهترین گوشی اندرویدی سامسونگ به جای آن از نسخه بهبود یافته سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL HM3 استفاده می‌کند. اولین دستگاهی که از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 جدید استفاده می‌کند، می‌تواند یک گوشی شیائومی باشد. شیائومی همچنین اولین سازنده گوشی‌های هوشمند بود که گوشی را با سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL Bright HMX سامسونگ عرضه کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید