سامسونگ تولید گوشی Galaxy S20 FE مجهز شده به تراشه Exynos را متوقف کرد

شرکت سامسونگ سال گذشته، گوشی Galaxy S20 FE را به بازار عرضه کرد. این گوشی به گفته سامسونگ یک دستگاه Flagship killer بوده و این بدان معنی است که این دستگاه با قیمت یک گجت میان‌رده می‌تواند با گوشی‌های پرچمدار رقابت کند، به این دسته از دستگاه‌ها، گوشی‌های قاتل پرچمدار نیز گفته می‌شود. غول فناوری کره جنوبی در سال گذشته این گوشی را در دو نوع پردازنده به بازار عرضه کرد، نسخه 4G این گجت به تراشه Exynos 990 و نسخه 5G آن به چیپست Snapdragon 865 مجهز شده است.

گوشی Galaxy S20 FE

با توجه به گزارشی که به تازگی توسط این شرکت در اینترنت منتشر شده است؛ سامسونگ دیگر گوشی Galaxy S20 FE مجهز شده به تراشه Exynos 990 را تولید نخواهد کرد و تمام نسخه‌های این گوشی هوشمند به چیپست تولید شده شرکت کوالکام یعنی Snapdragon مجهز خواهد شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، انتظار می‌رود که سامسونگ از تراشه‌ای جدیدتر و قدرتمندتر از Snapdragon 865 استفاده کند، به همین دلیل گفته می‌شود که این دستگاه به تراشه +Snapdragon 865 مجهز خواهد شد.

گوشی Galaxy S20 FE

گوشی Galaxy S20 FE به علت مقرون به صرف بودن، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است؛ زیرا این دستگاه از دوربینی باکیفیت، باتری با ظرفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه‌ای بهره می‌برد. سال گذشته بسیاری از کاربران از نسخه‌های Exynos این دستگاه ناراضی بودند؛ زیرا این نسخه نسبت به نسخه دیگر دارای قدرت سخت‌افزاری کم‌تری بود، جالب است که بدانید این موضوع در اکثر خط تولیدهای گوشی‌ هوشمند (سری اس و سری نوت) این کمپانی وجود دارد.

خوشبختانه از این به بعد دیگر کاربران مجبور به خرید نسخه 5G برای استفاده از تراشه شرکت کوالکام نیستند و به زودی کمپانی سامسونگ نسخه‌های 4G این گجت را نیز به تراشه Snapdragon مجهز خواهد کرد.

منبع: gsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید