باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 را ال جی می‌سازد

بر اساس گزارشات موجود، ال جی سازنده باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 خواهد بود. اگرچه در طول سال‌های متمادی شاهد رقابت این دو غول بزرگ کره‌ای بوده‌ایم، اما ظاهراً قرار است سامسونگ و ال جی یکبار دیگر با همدیگر همکاری کنند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط The Elec، سامسونگ قصد دارد از باتری‌های تولیدشده توسط شرکت LG Energy Solutions در گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 استفاده کند. این دو محصول که برترین پرچم‌داران دنیای گوشی‌های تاشو به شمار می‌آیند، برای اولین بار انرژی خود را به کمک باتری‌های تولیدشده توسط شرکت ال جی تأمین می‌کنند.

سه شرکت مختلف باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 را می‌سازند

گلکسی زد فولد ۵ و گلکسی زد فلیپ ۵ در سه‌ماهه سوم سال 2023 معرفی خواهند شد، بنابراین، فاصله چندانی تا مراسم رونمایی از آن‌ها نداریم. در حالی که بخش اعظم باتری‌های موجود در این گوشی‌ها توسط ال جی ساخته می‌شوند، اما شرکت‌های دیگری نیز در این زمینه نقش دارند.

وجود یک زنجیره تأمین مناسب یکی از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که سامسونگ همواره به آن توجه کرده است. اگرچه شرکت ال جی توانایی تأمین کلیه باتری‌های موردنیاز برای گوشی‌های تاشوی سامسونگ را دارد، اما این شرکت از خدمات Samsung SDI و Amperex Technology نیز استفاده می‌کند. Amperex Technology یک شرکت چینی به شمار می‌آید که به صورت تخصصی در حوزه تهیه باتری‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند. حضور سه شرکت مختلف که تحت نظر سامسونگ کار می‌کنند، احتمال اختلال در زنجیره تأمین باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 را به حداقل می‌رساند.

قیمت باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5

یکی دیگر از مواردی که با توجه به گزارش منتشر شده توسط The Elec می‌توان به آن پی برد، قیمت مربوط به هر یک از باتری‌های تولید شده توسط شرکت ال جی است. بر طبق همین گزارش، هر سلول از باتری‌های مدنظر قیمتی بین ده الی پانزده دلار دارند.

باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 به شکل دو سلولی هستند. این بدان معناست که سامسونگ برای عرضه این محصولات به دو سلول مجزا برای هر گوشی نیاز خواهد داشت. طبیعتاً این موضوع منجر به دوبرابر شدن هزینه کلی تأمین باتری‌های موردنیاز این شرکت می‌شود. بنابراین، باید انتظار داشته باشیم که سامسونگ برای هر یک از تلفن‌های همراه تاشوی خود سی دلار به ال جی پرداخت کند.

باتری‌های گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 را ال جی می‌سازد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید