سامسونگ می‌تواند صفحه نمایش OLED را برای iPad های سال آینده اپل عرضه کند

صفحه نمایش OLEDاخیرا امروز گزارش شده که سامسونگ دیسپلی ساخت پنل‌های 120Hz LTPO OLED برای آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو را آغاز کرده‌است. علاوه بر این، غول تولید کننده نمایشگر کره جنوبی همچنین می‌تواند صفحه نمایش OLED را برای برخی از مدل‌های iPad که انتظار می‌رود سال آینده عرضه شود، تهیه کند.

طبق گزارشی از ETNews ، اپل سال آینده صفحه نمایش LCD و Mini-LED در برخی از مدل‌های iPad را به صفحه نمایش OLED تغییر می‌دهد. Samsung Display صفحه‌های OLED را برای ساعت‌های اپل، آیفون‌ها و حتی نوار لمسی MacBook تأمین می‌کند. اکنون انتظار می‌رود که غول تولید صفحه نمایش کره جنوبی صفحه نمایش OLED را برای iPad های سال آینده نیز تولید کند.

گفته می شود این شرکت ها در مورد برنامه تولید و تحویل صفحه نمایش توافق کرده اند. LG همچنین می تواند یکی از تأمین کنندگان صفحه نمایش OLED برای iPad های سال آینده باشد. اپل بزرگترین سازنده تبلت در جهان است و بدون شک گرفتن قرارداد ساخت صفحه نمایش برای iPads بدون شک یک تجارت بزرگ برای Samsung Display خواهد بود.

صفحه نمایش OLED را برای iPad

نسخه ۱۲.۹ اینچی آیپد پرو که امسال منتشر شد از صفحه نمایش LCD به نمایشگر Mini-LED ارتقا یافت و روشنایی، نسبت کنتراست و سیاهی‌های عمیق تری را ارائه می‌داد. با این حال، تجزیه و تحلیل نشان داده که نمایشگر Mini-LED در برخی از سناریوها مشکل blooming دارد. از طرف دیگر، صفحه‌های OLED به دلیل پیکسل‌های خود ساطع کننده، مشکل blooming ندارند.

همچنین گزارش شده که تمام آیپدهای منتشر شده در سال ۲۰۲۳ می‌توانند دارای صفحه نمایش OLED باشند. این امر منجر به سرمایه گذاری قابل توجه و نوآوری سریعتر در بخش متوسط ​​OLED خواهد شد و مارک‌های بیشتری می‌توانند از صفحه نمایش OLED برای تبلت های خود (و حتی لپ تاپ‌ها) استفاده کنند. سامسونگ دیسپلی پیش از این نمایشگرهای OLED را با نرخ تازه سازی ۹۰ هرتز برای لپ تاپ‌ها راه اندازی کرده بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید