افزایش فروش گوشی‌های LCD سامسونگ در 2021

افزایش فروش گوشی‌های LCD سامسونگ در 2021

براساس گزارش جدید شرکت سامسونگ الکترونیکس سال گذشته موفق شد بیشتر گوشی‌های LCD را به فروش برساند و این میزان بیشتر از مدل‌هایی با پنل OLED بوده است. این آمار بسیار جالب بوده زیرا سامسونگ بیشتر برای گوشی‌هایی با پنل OLED شهرت دارد اما گویی مدل‌های LCD محبوبیت بیشتری در فروش پیدا کردند.

اگرچه، گوشی‌های هوشمند با پنل‌های LCD معمولاً مقرون به صرفه‌تر از مدل OLED هستند. طبق گزارش BusinessKorea، دلیل اصلی این امر نیز آن است که غول فناوری کره جنوبی از پنل‌های LCD برای گوشی‌های سطح پایه خود جهت کاهش هزینه استفاده می‌کند. برای کسانی که اطلاع ندارند، کمبود مداوم تراشه باعث افزایش قیمت تراشه‌ها و همچنین مواد مرتبط شده است. بنابراین، گوشی‌های هوشمند در سطح مختلف با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شدند.

گوشی‌های LCD سامسونگ و افزایش فروش

افزایش فروش گوشی‌های LCD سامسونگ در 2021

Samsung Electronics حدود ۱۳۵.۸ میلیون دستگاه از گوشی‌های هوشمند LCD را روانه بازار کرد، در حالی که مدل‌های OLED آن ۱۳۵.۱ میلیون دستگاه فروش داشتند. با نگاهی به ارقام محموله یک سال قبل، می‌توان مشاهده کرد که محموله‌های گوشی‌های هوشمند LCD رشد چشمگیر ۴۱ درصدی داشته، در حالی که فروش دستگاه‌های OLED حدود ۱۵ درصد کاهش یافته است. با این حال، سودآوری برند نیز با افزایش محموله‌های گوشی‌های LCD افزایش یافت. سال گذشته، درآمد فروش گوشی‌های LCD این شرکت حدود ۴.۲۳ تریلیون وون (تقریباً ۳.۴ میلیارد دلار) افزایش یافت.

این افزایش ۷۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل را نشان می‌دهد. این شرکت یکی از چهره‌های اصلی بوده است که منجر به محبوبیت بیشتر فناوری OLED در بازار گوشی شده و از سال ۲۰۱۰ به عنوان بازیگر شناخته شده‌ای در این دسته شناخته شده است. اما در حالی که فناوری OLED در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده، تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که سرعت آن در سال ۲۰۲۲ کاهش دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید