سامسونگ به دنبال ارتباط ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند

بعد از اینکه اپل در آیفون ۱۴ اعلام کرد این گوشی‌ها از ارتباط ماهواره‌ای پشتیبانی می‌کنند برندهای اندرویدی هم به این فکر افتادند که این قابلیت را در گوشی‌های خودشان پیاده کنند.

سامسونگ به عنوان برندی بزرگ در ساخت گوشی‌های اندرویدی یکی از این برندها است که راه حل خود را در اتصال گوشی‌های هوشمند به ماهواره معرفی کرد.

باز هم اپل سردمدار حرکتی نوین در گوشی‌های هوشمند شد که تمامی برندها سعی در کپی این ایده هستند.

غول فناوری کره جنوبی اعلام کرد که مودم‌های آینده اگزینوس از پیام‌های متنی دو طرفه و همچنین اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا از طریق ماهواره پشتیبانی خواهند کرد.

سامسونگ این مودم‌ها را مودم اگزینوس ۵۳۰۰ نام‌گذاری کرده که در سری گوگل پیکسل ۷ هم دیده می‌شود.

سامسونگ به دنبال ارتباط ماهواره‌ای در گوشی‌های هوشمند - s23

ارتباط ماهواره‌ای چیست؟

هدف این مودم ارسال متن و عکس از کورترین نقاط روی زمین به ماهواره است در حالی که سیستم کنونی اپل تنها از ارسال متن پشتیبانی می‌کند.

سامسونگ اعلام کرده که فناوری مودم شبکه های غیرزمینی 5G را به دست آورده که امکان ارتباط مستقیم بین گوشی‌های هوشمند و ماهواره را درتمامی مناطق فراهم می‌کند.

سامسونگ اعلام نکرده که چه زمانی این تکنولوژی در اختیار عموم قرار می‌گیرد و با چه گوشی‌هایی امکان دسترسی به این قابلیت وجود نخواهد داشت اما به نظر می‌رسد که ارتباط ماهواره‌ای جز اهرم‌های رقابتی در سال آینده در گوشی‌های هوشمند باشد.

ارتباط ماهواره‌ای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید