سامسونگ در حال کار بر روی بهینه‌سازی پردازنده گرافیکی AMD برای چیپست پرچمدار بعدی اگزینوس است

سامسونگ و AMD اخیرا قرارداد خود را برای استفاده از گرافیک Radeon در چیپست‌های اگزینوس تمدید کردند. در حالی که به صراحت در این باره توضیح داده نشده، اما این قرارداد زمینه را برای تولید تراشه بعدی سامسونگ LSI، که به طور آزمایشی اگزینوس ۲۵۰۰ نام دارد فراهم می‌کند.

تمرکز سامسونگ با این طراحی جدید بر روی بهینه‌سازی تراشه خواهد بود. AMD در حال حاضر دارای سخت‌افزارهای با کارایی بالا است، اما مشکل اصلی بهینه کردن آنها برای سطح قدرت گوشی‌های هوشمند خواهد بود. بنابراین به احتمال زیاد تمرکز این شرکت بر بهبود کارایی به جای افزایش عملکرد تراشه‌ها خواهد بود (که گفته می‌شود در گوشی‌های هوشمند دارای محدودیت حرارتی تقریباً یکسان هستند).

AMD

گزارش‌های غیررسمی ادعا می‌کنند که اگزینوس ۲۵۰۰ قرار است چند سال دیگر در نسل جدید پرچمدارهای سامسونگ یعنی گلکسی اس۲۵ استفاده شود. اما مدل‌های سال آینده همچنان از تراشه اسنپدراگون استفاده خواهند کرد. در نسل‌های قبلی سامسونگ مجبور بود هر سال یک چیپست پرچمدار جدید اگزینوس را برای سری اس عرضه کند، اما اکنون برای بالا بردن کیفیت تراشه‌های خود به زمان نیاز دارد.

AMD نیز زمان کافی برای بهینه‌سازی تراشه‌های خود خواهد داشت. Xclipse 920 در اگزینوس ۲۲۰۰ بر اساس RDNA 2 ساخته شده بود، از آن زمان تاکنون RDNA 3 نیز معرفی شده است. هدف آنها رسیدن به معماری جدید با ۵۴ درصد عملکرد بهتر در هر وات است. این دقیقا همان چیزی است که یک پردازنده گرافیکی موبایل نیاز دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید