سامسونگ قابلیت Repair Mode را برای حفظ اطلاعات شخصی معرفی کرد

قابلیت Repair Mode سامسونگ معرفی شدسامسونگ با معرفی قابلیت Repair Mode به کاربران خود اجازه می‌دهد تا در نهایت حفظ اطلاعات خصوصی به تعمیر دستگاه خود بپردازند. در واقع تنظیم مجدد گوشی قبل از آوردن آن برای تعمیر، یک روش عادی برای جلوگیری از افتادن اطلاعات خصوصی به دست افراد نادرست است. نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و بازیابی بعدی به دردسر تعمیر دستگاه شما می‌افزاید.

گاهی اوقات برای برخی افراد اهمیتی ندارد و یا دستگاه را به طور کامل پاک می‌کنند یا با داده‌های شخصی خود آن را برای تعمیر می‌دهند که در بسیاری از مواقع منجر به افشا اطلاعات می‌شود. برای رهایی از این دردسر و همچنین نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی و امنیتی، سامسونگ راه حلی به نام ری‌پیر مود ارائه می‌دهد.

قابلیت Repair Mode سامسونگ معرفی شد

قابلیت Repair Mode با هدف حفظ حریم خصوصی

قابلیت Repair Mode در بخش مراقبت از باتری و دستگاه در منوی تنظیمات در دسترس خواهد بود. با فعال کردن آن دستگاه شما مجددا راه‌اندازی شده و پس از این حالت، تمام اطلاعات شخصی از جمله تصاویر، متون، حساب‌ها و حتی برنامه‌ها را پنهان می‌کند. در حقیقت پس از انجام آن تصور می‌شود که دستگاه را ریست کردید.

وقتی تعمیرات کامل شد و گوشی خود را برداشتید، می‌توانید از اثر انگشت یا قفل الگو برای خاموش کردن قابلیت Repair Mode استفاده کنید. با این کار تلفن هوشمند یک بار دیگر مجدد راه‌اندازی خواهد شد، اما این بار، تمام اطلاعات شما به طور کامل در دسترس خواهد بود. تمام تغییرات انجام شده توسط متخصصین در طول تعمیر نیز لغو خواهد شد.

قابلیت Repair Mode سامسونگ معرفی شد

سری Galaxy S21 ابتدا از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، حالت تعمیر را دریافت می‌کند. به گفته سامسونگ، آن را به چندین مدل دیگر در آینده ارائه خواهد داد. با این حال، از آنجایی که بیانیه مطبوعاتی فقط در سایت کره‌ای سامسونگ منتشر شده، به نظر رسیده که این ویژگی در ابتدا انحصار کره جنوبی باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید