قیمت و تاریخ عرضه اولین تلویزیون‌های QLED 4K و 8K سامسونگ مشخص شد

سرانجام تاریخ و قیمت‌ عرضه اولین تلویزیون‌های 4K و 8K سامسونگ در سال ۲۰۲۱ اعلام شد و به نظر می‌رسد قیمت شروع مجموعه‌های Neo QLED نیز تقریباً نزدیک به مدل‌های قبلی خود باشد.

QLED 4K 8K

تلویزیون سامسونگ QN900 8K QLED از قیمت ۶۵۹۹ دلار برای مدل ۶۵ اینچی شروع می‌شود، دقیقاً مانند قیمت عرضه مدل Q900TS در سال گذشته. مدل پایین‌تر QN800 با همان ابعاد، از ۳۴۹۹ دلار شروع می‌شود که اندکی افزایش نسبت به قیمت ۳۱۹۹ دلاری Q800TS در سال گذشته دارد.

QLED

هر دو مدل QN900 و QN800 از ۱۳ مارس در آمریکا عرضه خواهد شد. هنوز اطلاعات عرضه و قیمت برای خارج از آمریکا اعلام نشده اما بر اساس اطلاعات کنونی می‌توان حدس‌هایی زد.

در مدل 4K، قیمت QN90 برای سایز ۵۵ اینچی، ۱۷۹۹ دلار، برای اندازه ۶۵ اینچ، ۲۵۹۹ دلار، برای اندازه ۷۵ اینچی ۳۴۹۹ دلار، و برای اندازه ۸۵ اینچی برابر ۴۹۹۹ دلار خواهد بود.

Samsung QLED

QN90 گران‌ترین 4K سامسونگ است و امسال مجموعه‌های ارزان قیمت QLED (QN80 ،QN70 و …) را هم مشاهده خواهیم کرد. مدل‌های ارزان قیمت امسال نسبت به Q90T بهبود داشته‌اند. سال گذشته Q90T برای کوچک‌ترین سایز یعنی ۵۵ اینچ، ۱۴۹۹ دلار و برای مدل ۸۵ اینچی با قیمت ۴۴۹۹ دلار به فروش رسید.

QN90 کمی زودتر، یعنی تا ۶ مارس در آمریکا عرضه خواهد شد، در حالی که عرضه مدل QN85 از ۲۰ مارس شروع می‌شود و می‌توان انتظار داشت که تاریخ عرضه برای سایر کشورها کاملاً مشابه باشد.

مدل‌های Neo QLED سامسونگ

Ne

جالب است بدانید که سامسونگ تصمیم گرفته است جانشینی برای پرچم‌دار ۲۰۲۰ خود یعنی مدل Q950TS، که هزینه بالایی داشت، ارائه نکند. در ایالات متحده، خریداران مدل ۸۵ اینچی با قیمت ۱۲۹۹۹ دلار را داشتند، در حالی که خریداران انگلیسی شاهد مدل‌های کوچک‌تر ۷۵ و ۶۵ اینچی، به ترتیب با قیمت ۷۹۹۹ و ۵۹۹۹ پوند بودند.

به نظر می‌رسد سامسونگ این بار علاقه‌مند به ساده‌سازی تولیداتش است و نسخه‌های ۸۵ اینچی تلویزیون‌های 8K مدل ۲۰۲۱ آن، احتمالاً نیاز افراد علاقه‌مند به یک نمایشگر واقعا باکیفیت و گران‌قیمت را برطرف خواهد کرد. اما تنوع قیمت در این رنج، قربانی ایجاد یک طرح باریک‌تر و مقاوم‌تر شده است.

معمولا تطابق قیمت از سمت سامونگ انتظار می‌رود و به نظر می‌آید که هرگونه کاهش هزینه‌ ساخت برای تکنولوژی 8K را پیشرفت‌های سری Neo QLED امسال جبران کرده است.  پیشرفت‌هایی مانند افزودن نور پس زمینه Mini LED، فناوری که در تلویزیون‌های مدل QNED جدید ال‌جی استفاده می‌شود.

هنوز قیمت اولیه QN700 مشخص نشده است، اما انتظار می‌رود که با Q700T که سال گذشته شاهد آن بودیم، مطابقت داشته باشد، که محدود به خریداران در انگلیس و اروپا بود و هزینه‌ای ۱۹۹۹ پوندی برای ابعاد ۵۵ اینچی داشت. تاکنون ابعاد مدل QN700 تایید نشده است.

مطلب قبلیمشخصات گوشی Redmi K40 Pro شیائومی لو رفت
مطلب بعدیتغییر فونت فارسی روی شیائومی بدون نصب نرم‌افزار

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید