صفحه نمایش OLED نود هرتز لپ‌‌تاپ توسط سامسونگ تولید انبوه می‌شود

در حالی که گوشی‌های هوشمند رده بالا با صفحه نمایش‌های OLED با نرخ تازه‌سازی بالا به بازار عرضه می‌شوند، اغلب لپ‌تاپ‌ها به نمایشگرهایی با نرخ تازه‌سازی تصویر ۶۰ هرتز محدود شده‌اند. مدتی است که پنل‌های OLED برای لپ‌تاپ وجود دارند اما به دلیل مصرف انرژی بالا و مشکلات بصری عرضه‌ آن‌ها میسر نشده بوده است.

صفحه نمایش OLED

امروز بخش نمایشگر سامسونگ اعلام کرد که اولین صفحه نمایش OLED نود هرتز جهان را برای لپ‌تاپ‌ها در سال جاری به صورت انبوه تولید خواهد کرد.

سامسونگ در ابتدا نمایشگرهای OLED چهارده اینچی با نرخ تازه‌سازی تصویر ۹۰ هرتز را در ماه مارس تولید خواهد کرد. همچنین سامسونگ به این نکته اشاره کرد که صفحه نمایش ۹۰ هرتز، تجربه مشاهده روان را ارائه می‌دهد که در واقع با صفحه LCD صد و بیست هرتز هم‌تراز است.

در حال حاضر اطلاعات دیگری، همچون وضوح یا نسبت تصویر، از این صفحه نمایش اعلام نشده است. اما با توجه به ابعاد و فرکانس مشخص شده، حدس زده می‌شود که قرار است این نوع صفحه نمایش را در لپتاپ‌هایی با کاربری بیزینسی یا تجاری ببینیم.

بخش نمایشگر سامسونگ بر این باور است که مصرف‌کنندگان به سرعت به خرید صفحه نمایش OLED با نرخ‌ تازه‌سازی ۹۰ هرتز علاقه‌مند می‌شوند، حتی با وجود این که صفحات OLED به استفاده از کارت گرافیک با مشخصات بالا نیاز دارند. در رندر کردن تصاویر ثابت (استاتیک) ۹۰ بار در ثانیه، آن‌ها موجب می‌شوند که حرکات از منظر رنگ بسیار واقعی ، یا باروح به نظر برسند.

صفحه نمایش OLED

به این ترتیب، نرخ تازه‌سازی جدید تغییرات در حرکت را بیشتر به روزرسانی می‌کند، و این امکان را فراهم می‌آورد که جلوه‌های بصری نرم‌تر که عملا برای بیننده یکپارچه به نظر می‌رسند را مجاز کند.

این شرکت گفت: “پنل‌های نمایش OLED می‌توانند پاسخگوی نیازهای مصرف‌کنندگان مختلف، برای لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده در دورکاری، آموزش آنلاین، پخش ویدیویی و بازی باشند.”

از‌آنجاییکه سامسونگ بزرگ‌ترین تامین‌کننده صفحه نمایش در دنیاست، پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری لپ‌تاپ‌هایی با صفحه نمایش OLED رواج پیدا کند و به بازار عرضه شود.

مطلب قبلیاولین گوشی Honor بعد از جدا شدن از هوآوی معرفی شد
مطلب بعدیپردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ، پشت اسنپدراگون ۸۸۸ قرار گرفت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید