سامسونگ به دلیل عدم تحمیل جسچرهای ناوبری به کاربران باید مورد تحسین قرار گیرد

همانطور که تلفن‌های هوشمند در طول سال‌ها تکامل یافته‌اند، نحوه کار ما با آنها نیز تغییر کرده است. بزرگترین تغییر زمانی اتفاق افتاد که سازندگان تلفن‌های هوشمند استفاده از دکمه‌های سخت‌افزاری را متوقف کردند و کلیدهای نرم‌افزاری مجازی را جایگزین آنها کردند. بعد از آن هم جسچرها یا همان ژست‌های حرکتی وارد شدند.

اپل زمانی که دکمه فیزیکی گرد و نمادین آیفون را کنار گذاشت، استفاده از جسچرها را مرسوم کرد و به زودی همه تولیدکنندگان استفاده از ژست‌های حرکتی را به روش اصلی استفاده از تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها تبدیل کردند. گوگل ژست‌های حرکتی را با اندروید ۹ معرفی کرد و در نسخه‌های بعدی اندروید نیز یپیشرفت‌های زیادی در این زمینه بوجود آمد.

اسمارت فون‌های سامسونگ نیز دارای این ژست‌های حرکتی هستند و سامسونگ تنها سیستم ژست‌های حرکتی اندروید خام را به شما ارائه نمی‌دهد. سامسونگ ژست‌های حرکتی خاص خود را دارد که اساساً به شما این امکان را می‌دهد برای جابجایی در صفحات انگشت خود را از پایین صفحه به سمت بالا بکشید، یعنی جایی که کلیدهای برنامه‌های باز شده اخیر، صفحه اصلی و برگشت قرار دارند.

سامسونگ به دلیل عدم تحمیل جسچرهای ناوبری به کاربران باید مورد تحسین قرار گیرد - s23 gigtech shakouri

اما، برخلاف دستگاه‌های اندرویدی دیگر، دستگاه‌های گلکسی سامسونگ تا به امروز امکان استفاده از کلیدهای ناوبری مجازی قدیمی را نیز به جای ژست‌های حرکتی جدید به کاربر داده‌اند. و صادقانه بگویم، من خوشحالم که چنین است. این ژست‌های جدید بسیار جالب هستند، اما من واقعاً هیچ مزیتی برای استفاده از آنها ندیده‌ام، و به نظر می‌رسد این ژست‌ها یکی از مواردی است که شرکت‌ها فقط به خاطر ایجاد یک تغییر در دستگاه‌های خود قرار داده‌اند.

همین دکمه‌های ناوبری قدیمی واقعا خوب هستند، بسیار متشکرم

به والدین خود یا هر کسی که در استفاده از تلفن‌های هوشمند مهارت ندارد فکر کنید، سپس به این فکر کنید که چگونه بسیاری از مردم در سراسر جهان برای مدت طولانی از تلفن‌های سامسونگ استفاده کرده‌اند و هرگز به سراغ آیفون یا سایر تلفن‌های هوشمند اندرویدی نرفته‌اند. برای آن افراد، مهاجرت از کلیدهای سخت‌افزاری به کلیدهای نرم‌افزاری واقعاً حرکت بزرگی نبود، اما مهاجرت از کلیدهای مجازی به ژست‌ها می‌تواند تغییری دشوار و ناخوشایند باشد.

من در اواسط ۳۰ سالگی خود هستم، اما استفاده از این ژست‌ها کاری نیست که من بخواهم انجام دهم. باز هم می‌گویم، من هیچ فایده‌ای برای انجام این کار نمی‌بینم، در واقع فکر می‌کنم که آنها برای تجربه کاربری من مضر هستند زیرا امکان استفاده از کلید برنامه‌های اخیر برای جابجایی فوری بین برنامه فعلی و آخرین برنامه استفاده‌ شده را از بین می‌برند. برخی از مردم می‌گویند که ژست‌های حرکتی عالی هستند زیرا این دکمه‌ها فضای زیادی را روی صفحه می‌گیرند، اما من این را به عنوان یک مشکل نمی‌بینم زیرا نمایشگرهای تلفن‌های هوشمند امروزه بسیار بزرگ هستند.

اما این دلایل هر چه که باشند، من را متقاعد نکردند، و خوب است که می‌بینیم سامسونگ دکمه‌های ناوبری را به عنوان انتخاب پیش‌فرض نگه می‌دارد. عدم استفاده از ژست‌های حرکتی به عنوان روش اصلی ناوبری در دستگاه‌های سامسونگ یکی از بهترین نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد این شرکت همیشه کورکورانه از اپل کپی نمی‌کند (یا از همه چیزهایی که در اندروید استوک می‌بینیم پیروی نمی‌کند). و این چیزی است که امیدوارم این غول فناوری کره‌ای در آینده هم به آن پایبند باشد.

با این حال، اگر پیش از این با ژست‌های حرکتی کار نکرده‌اید، اجازه ندهید نظر من شما را از امتحان کردن آنها بازدارد. برای انجام این کار، برنامه تنظیمات را در تلفن خود باز کنید، به منوی Display بروید، سپس روی Navigation bar کلیک کنید، جایی که همه روش‌های ناوبری را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید