سامسونگ در سال جاری در بخش تراشه‌ها میلیاردها دلار ضرر کرده است

اگرچه سامسونگ با عرضه سری گلکسی S23 شروع بسیار خوبی در سال ۲۰۲۳ داشته، اما این شرکت در بخش تراشه‌ها در تنگنا قرار دارد. آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که سامسونگ در بخش قطعات الکترونیک نیمه هادی میلیاردها دلار از دست داده است. این شرکت تنها در دو ماه اول (ژانویه و فوریه) سال ۲۰۲۳ حدود ۳ تریلیون وون (تقریباً ۲ میلیارد دلار) ضرر کرده است.

بخش نگران‌کننده‌تر قضیه این است که پیش‌بینی می‌شود این روند زیان دهی در سه ماهه اول سال جاری نیز ادامه یابد.

سامسونگ دنبال بهترین شدن در دنیای تراشه‌ها

طبق گزارش KoreaJoongAngDaily، انتظار می‌رود زیان عملیاتی سامسونگ تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به ۴ تریلیون وون (تقریباً 3 میلیارد دلار) برسد. این اتفاق خوبی برای غول تکنولوژی کره جنوبی نیست و این اولین ضرر سامسونگ در بخش قطعات نیمه هادی از سه ماهه چهارم سال ۲۰۰۸ خواهد بود. گفتنی است که رکود اقتصادی جهانی نیز در این بحث دخیل است.

Samsung Electronics مبلغ ۲۰ تریلیون وون برای ادامه سرمایه‌گذاری در قطعات نیمه هادی وام گرفته است

یک منبع اطلاعاتی در این صنعت گفت: «بخش قطعات نیمه هادی سامسونگ یک تجارت سود ده برای آنها محسوب می‌شود، اما بخش ساخت تراشه‌های کوچک آن آنقدر گسترده نیست که زیان‌های هنگفت ناشی از تجارت حافظه‌های ذخیره‌سازی این شرکت را جبران کند.

سامسونگ

سامسونگ به طور قطعی حداقل ۲ تریلیون وون در بخش Device Solution (DS) متحمل ضرر شده است.» بخش DS جواهر سامسونگ محسوب می‌شود و تحت تاثیر کاهش شدید قیمت قطعات نیمه هادی قرار گرفته است.

در سال ۲۰۲۲، بخش قطعات نیمه هادی سامسونگ از کل ۴۳/۴ تریلیون وون سود این شرکت، حدود ۲۳/۸ تریلیون وون سود عملیاتی ثبت کرده بود. این عدد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، ۸/۵ تریلیون وون (تقریباً ۶ میلیارد دلار)، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، ۹/۹ تریلیون وون (تقریباً ۷/۵ میلیارد دلار) و در سه ماهه سوم به ۵/۱۲ تریلیون وون (حدود ۳/۸ میلیارد دلار) رسید.

سود عملیاتی سامسونگ در بخش قطعات نیمه هادی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ برابر با ۲۷۰ میلیارد وون بود که کاهش ۹۷ درصدی را در این سال نشان می‌‌دهد.

طبق گزارش‌ها، Samsung Electronics برای تامین مالی بخش قطعات نیمه هادی خود، ۲۰ تریلیون وون (تقریبا ۱۶ میلیارد دلار) از بخش Samsung Display وام گرفته است. علاوه بر این، این شرکت گفته که به مانند سال گذشته، سطح دارایی‌های سرمایه‌ای خود را بدون توجه به کاهش تولید قطعات نیمه هادی حفظ خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید