سامسونگ حافظه GDDR6W را با ظرفیت و پهنای باند عالی معرفی کرد

GDDR6Wسامسونگ به تازگی آخرین تراشه‌های سری حافظه GDDR6 خود را معرفی کرده است که قرار است بهبودهایی نسبت به نسل‌های قبلی خود ارائه دهد. این ارتقاء به دنبال پاسخگویی به نیازهای حافظه عظیم و سناریوهای افزایش قدرت محاسباتی است.

GDDR6W؛ ظرفیت، پهنای باند دو برابر و مصرف انرژی کم

طبق یادداشت‌های رسمی، غول فناوری کره جنوبی از “اولین فناوری نسل بعدی DRAM گرافیکی صنعت” رونمایی کرده است. این با ارائه یک دستگاه DRAM اضافی برای دو برابر کردن ظرفیت و پهنای باند بدون ایجاد هیچ یک از تأثیرات احتمالی که ممکن است با فاکتور شکل بزرگ‌تر مواجه شود، نسبت به محصولات حافظه سنتی GDDR6 پیشرفت‌های عمده‌ای را ارائه می‌کند. سامسونگ اعلام کرده است که GDDR6W جدید همه این پیشرفت‌ها را به همراه خواهد داشت در حالی که همچنان مصرف انرژی مشابه GDDR6 معمولی را دارد.

علاوه بر این، تراشه‌های جدید به مشتریان این امکان را می‌دهند که از فناوری جدید بدون ایجاد تغییر عمده در سخت‌افزار موجود استفاده کنند. GDDR6W جدید سامسونگ دارای فناوری جدیدی است که این برند آن را FOWLP یا بسته‌بندی سطح ویفر Fan Out می‌نامد. فرآیند بسته‌بندی جدید به ارائه طراحی فشرده‌تر با الگوهای نوشتاری ظریف‌تر کمک می‌کند و این اجازه می‌دهد تا بسته‌بندی‌هایی با ضخامت معمولی از ۱.۱ میلی‌متر به ۰.۷ میلی‌متر کاهش یافته باشد.

به گفته CheolMin Park، معاون برنامه‌ریزی کسب‌وکار جدید، تجارت حافظه سامسونگ الکترونیکس، «با حافظه GDDR6W می‌توانیم محصولات حافظه متفاوتی را تولید کنیم که می‌تواند نیازهای مختلف مشتریان را برآورده کند و گامی بزرگ در جهت تضمین رهبری ما در بازار بردارد».

این شرکت امیدوار است که حافظه جدید GDDR6W عملکرد بهتری را برای هوش مصنوعی و شتاب‌دهنده‌های محاسباتی با کارایی بالا فراهم کند. اگرچه، این در دستگاه‌های کوچک پیش‌فرض مانند نوت‌بوک‌ها نیز وارد خواهد شد. 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید