بهترین صفحه نمایش گوشی‌های موبایل توسط سامسونگ معرفی شد

ظاهراً باید باز هم شاهد معرفی بهترین صفحه نمایش گوشی‌های موبایل توسط سامسونگ دیسپلی باشیم. Samsung Display با نوآوری‌های مربوط به صفحه نمایش غریبه نیست. محبوبیت صفحه نمایش تاشو و فوق‌العاده نازک موجود در گوشی‌های خود را مدیون همین شرکت هستیم. این شرکت به نوآوری در فضای گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهد و به تازگی یک صفحه نمایش OLED جدید را معرفی کرده است.

اطلاعاتی در مورد بهترین صفحه نمایش سامسونگ

سامسونگ اعلام کرده که محصولی با نام Sensor OLED Display را در رویداد SID Display Week همین هفته نشان خواهد داد. این صفحه نمایش یک اسکنر اثر انگشت را در صفحه نمایش OLED ادغام می‌کند، بنابراین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیازی به اضافه کردن یک ماژول اسکنر اثر انگشت جداگانه در زیر صفحه نمایش نخواهند داشت.

سامسونگ می‌گوید این صفحه نمایش می‌تواند اثر انگشت را در هر نقطه از صفحه نمایش تشخیص دهد که می‌تواند یک ویژگی بسیار مناسب برای کاربران محسوب گردد و به همین دلیل بهترین صفحه نمایش گوشی‌های موبایل محسوب می‌شود. اکثریت قریب به اتفاق تلفن‌هایی که دارای سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش هستند، دارای مناطق خنثی هستند، این مناطق توانایی تشخیص اثر انگشت را ندارند و به همین دلیل باید در زمان باز کردن قفل گوشی خود دقت بالایی داشته باشید. با استفاده از صفحه نمایش جدید سامسونگ دیگر این مشکل وجود ندارد.

جالب توجه است که بهترین صفحه نمایش گوشی‌های موبایل دارای چندین سنسور بیومتریک مانند ردیابی ضربان قلب، نظارت بر سطح استرس و اندازه گیری فشار خون است. این امکانات تنها با فشار دادن دو انگشت بر روی صفحه نمایش برای کاربر فراهم می‌شوند.

البته، برای اندازه گیری دقیق فشار خون فرد، لازم است فشار خون هر دو دست خود را به شکل جداگانه اندازه گیری کنید. صفحه نمایش OLED جدید می‌تواند به طور هم‌زمان انگشتان هر دو دست را حس کند و اطلاعات بهداشتی دقیق‌تری نسبت به دستگاه‌های پوشیدنی موجود ارائه دهد.

اسکنر اثر انگشت موجود در این صفحه نمایش به صورت یکپارچه از نوع نوری است که قبلاً آن را مشاهده کرده‌ایم. بنابراین انتظار سرعت و دقت گوشی‌های مجهز به اسکنرهای اولتراسونیک مانند سری Galaxy S23 و vivo X80 Pro را نداشته باشید.

در هر صورت، امیدواریم که این صفحه نمایش در آینده به گوشی‌های هوشمند به کار گرفته شود. علاوه بر این امکان استفاده از صفحه نمایش بیومتریک سامسونگ در ساعت‌های هوشمند نیز وجود دارد، البته اگر سامسونگ بتواند این صفحه نمایش را بسیار کوچک کند.

سامسونگ Rollable Flex: یک مانیتور قابل چرخش؟

این برند کره‌ای یک ابزار جالب دیگر به نام Samsung Rollable Flex را معرفی کرد. این محصول نمونه اولیه یک نوع صفحه نمایش تاشو محسوب می‌شود که طول خود را تا سه برابر افزایش خواهد داد. این دستگاه از یک طراحی اسکرول مانند استفاده می‌کند تا از یک صفحه نمایش پنج سانتی متری به یک پانل 25 سانتی متری تبدیل نماید!

سامسونگ به طور خاص اشاره می‌کند که این تکنولوژی می‌تواند «انقلابی در قابلیت حمل رایانه‌های شخصی تبلت یا لپ تاپ‌ها ایجاد کند». این امر نشان می‌دهد احتمالاً یک گوشی هوشمند با این صفحه نمایش غول پیکر قابل چرخش را مشاهده نخواهیم کرد، اگرچه این محصول یک راه حل عالی برای صفحه نمایش‌های قابل حمل خواهد بود.

بهترین صفحه نمایش گوشی‌های موبایل توسط سامسونگ معرفی شد - صفحه نمایش گوشی‌های موبایل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید