استاندارد انتقال فایل بی‌سیم که توسط شیائومی، اوپو و vivo آغاز شده، اکنون به سامسونگ رسیده‌است

 انتقال فایل بی‌سیمدو سال پیش شیائومی، اوپو و vivo برای ایجاد اتحاد در سیستم انتقال فایل بی‌سیم (MTA)، روشی استاندارد برای انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌ها (تلفن‌ها و رایانه‌ها) به صورت محلی از طریق اتصال بی سیم ۲۰ مگابایت بر ثانیه، با هم متحد شدند. بعد از چند ماه آزمایش بتا، این ویژگی فعال شد.

از آن زمان شرکت‌های دیگری به انتقال فایل بی‌سیم پیوستند، لیستی که اکنون سامسونگ را در بر می‌گیرد. علاوه بر این سه شرکت اصلی، OnePlus, Meizu, ZTE, و شرکت‌های دیگری مانند Black Shark و HiSense و برند گیمینگ  Republic of Gamers در آن حضور دارند.

Samsung Galaxy F52 5G Manual / User Guide | Manual PDF Download

چرا انتقال فایل بی‌سیم در سامسونگ مهم است؟

اما پیوستن سامسونگ به این مسئله بسیار مهم است. برای اولین بار این شرکت به این لیست پیوسته است و این شرکت یکی از بزرگترین سازندگان گوشی‌های هوشمند در جهان است که غالبا جایگاه شماره ۱ را در اختیار دارد. دوم، این ویژگی قابلیت انتقال بی‌سیم را به اشتراک گذاشته، Quick Share ، که در سال ۲۰۲۰ به عنوان جایگزینی برای Android Bear منسوخ شده (و به عنوان جایگزینی برای Nearby Share جدید Google) رونمایی شد. سامسونگ حتی اوایل سال جاری میلادی یک برنامه برای ویندوز ۱۰ را منتشر کرد.

به احتمال زیاد دستگاه‌های Galaxy (و برنامه Windows) برای پشتیبانی از سیستم انتقال فایل بی‌سیم نیز به روز می‌شوند. این شرکت هنوز اعلام نکرده که چه زمانی ممکن است چنین به روزرسانی را ارائه دهد.

با این حال، این کار ضربه‌ای به گوگل است که اخیرا اعلام کرده قصد دارد Nearby Share را به ChromeOS اضافه کند و ممکن است از طریق مرورگر Chrome در دستگاه های ویندوز ۱۰ اضافه شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید