سامسونگ قابلیت Ambient Sound در گلکسی بادز 2 پرو را ارتقا می‌دهد

کمپانی سامسونگ در سال 2021، طی رویداد آنپکد در آن سال علاوه‌بر گوشی‌های جدید تاشو و ساعت‌های هوشمند خود، از ایرپاد گلکسی بادز 2 خود رونمایی کرد. این هدفون تو گوشی بی‌سیم ضد آب، از همان روزهای ابتدایی رونمایی توانست توجه بسیاری از طرفداران کمپانی سامسونگ را به خود جلب کند. قابلیت فوق‌العاده حذف نویز صدای محیط این ایرپاد، آن را به یکی از گزینه‌های اصلی خرید هواداران هندزفری‌های بی‌سیم تبدیل کرد.

علاوه‌بر قابلیت حذف نویز محیط، یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب گلکسی بادز دو قابلیتی به نام Ambient Sound نام دارد. درواقع کاربران به کمک این ویژگی، می‌توانند میزان صدای محیط اطراف را کنترل کنند و تعیین کنند که چه میزان از صدای اطراف آن‌ها، به گوش برسد. حال که تنها چند روز از رسیدن به روز جهانی Global Accessibility Awareness فاصله داریم، کمپانی سامسونگ به دنبال ارتقای قابلیت Ambient Sound در ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو خود می‌باشد تا به دنبال آن، شرایط استفاده از این ویژگی را برای افراد کم شنوا و حتی کاربران عادی خود بهبود بخشد.

 گلکسی بادز 2 پرو

ویژگی جدید ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو

امروز کمپانی سامسونگ به طور رسمی اعلام کرد که به زودی قابلیت Ambient Sound ایرپادهای گلکسی بادز دو پرو خود را ارتقا خواهد داد. این ویژگی تا به امروز دارای سه سطح مختلف برای تنظیم میزان دریافتی صدای محیط اطراف بود و کاربران می‌توانستند براساس نیاز یا سلیقه شخصی خود، میزان صدایی که از محیط اطراف خود توسط این ایرپادها می‌شنوند را، بر اساس این سه سطح مختلف تنظیم کنند. حال به نظر می‌رسد که کمپانی سامسونگ قرار است دو سطح دیگر به آن اضافه کنند تا بازه‌ی بیشتری برای تنظیم صدای محیط اطراف، در دسترس کاربران ایرپاد گلکسی بادز دو باشد.

بنا بر گفته رسمی این غول فناوری، آزمایشگاه تحقیقاتی سمعک و پیری دانشگاه ایالتی آیووا Iowa، که به طور کلی بر روی فناوری‌ها و راه‌های جدید برای کمک به افراد ناشنوا فعالیت می‌کنند، به تازگی چندین آزمایش بالینی مختلف بر روی میزان ثمربخشی قابلیت Ambient Sound ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو، برای افراد ناشنوا انجام داده است.

کمپانی سامسونگ علاوه‌بر افزودن سطوح جدید در قابلیت Ambient Sound ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو برای کنترل میزان صدای محیط، دو سطح تقویتی نیز برای ارتقای کیفیت صدای محیط اطراف به آن اضافه کرده است. همچنین در این بروزرسانی جدید کاربران از چند گزینه سفارشی سازی بهره‌مند خواهد شد.

درواقع کاربران اکنون می‌توانند میزان صدای محیطی که در گوش چپ و یا راست خود می‌شنوند را به صورت جداگانه، بر اساس پنج سطح از ملایم تا بسیار واضح تنظیم کنند. سامسونگ با معرفی قابلیت جدید Adapt Ambient Sound در ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو، بستری را برای کاربران این هدفون بی‌سیم فراهم کرد تا بتوانند با در دست داشتن محدوده بیشتری، میزان صدای دریافتی از محیط را بر اساس سلیقه و یا نیاز شخصی خود تنظیم کنند.

درحال حاضر این قابلیت جدید Adapt Ambient Sound هدفون‌های بی‌سیم گلکسی بادز 2 پرو، در مرحله اول به منظور کمک به افراد ناشنوا برای شنیدن بهتر صدای محیط اطراف آن‌ها ایجاد شده است. اما با این حال این ویژگی جدید که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند هنگام گوش به دادن موزیک مورد علاقه خود، صدای محیط اطراف خود را نیز با میزان وضوح قابل قبولی بشنوند، می‌تواند در زندگی روزمره تمام افراد نقش مفیدی داشته باشد.

به عنوان مثال شما ممکن است در یک فروشگاه، درحال گوش دادن به موزیک مورد علاقه خود با استفاده از ایرپادهای بی‌سیم باشید و در همان لحظه، باید با صندوقدار برای پرداخت پول خریدهای خود گفتگو داشته باشید. با وجود این ویژگی جدید در ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو، دیگر نیازی به کاهش دادن صدای موزیک خود نخواهید داشت و می‌توانید به راحتی، با افرادی که در محیط اطراف شما قرار دارند مکالمه داشته باشید.

کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که این بروزرسانی جدید ایرپادهای گلکسی بادز 2 پرو را، به تدریج در هفته‌های آینده منتشر خواهد کرد.

منبع: androidauthority

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید