فروشگاه‌های ال جی درگیر جدل بین سامسونگ و اپل

فروشگاه‌های ال جیبرنامه‌های ال جی برای فروش آیفون در مکان‌های فروشگاه‌های ال جی در کره جنوبی با مخالفت روبرو است. سامسونگ از این موضوع ناراحت است و ادعا می‌کند که چنین اقدامی نقض توافق نامه امضا شده توسط دو شرکت در سال ۲۰۱۸ است که می‌گوید فقط گوشی‌های ساخته شده توسط LG می‌تواند در فروشگاه‌های ال جی تحت مدیریت و به طور مشابه فقط گوشی‌های سامسونگ در مغازه‌های سامسونگ فروخته شوند.( این توافق نامه برای محافظت از فروشگاه‌های کوچک و متوسط ​​در برابر این دو غول بود.)

با این حال، ال جی به بندی از این توافق نامه اشاره می‌کند که می‌گوید در صورت تغییر عمده، می توان مجددا درباره فروشگاه‌های ال جی مذاکره کرد. در واقع LG وقتی از تجارت تلفن همراه خارج شد، اوضاع به طور عمده تغییر کرد. انجمنی که توافق نامه را آغاز کرده نیز اقدام LG را زیر سوال می‌برد، اما یک مقام مسئول موافقت کرد که با توجه به شرایط، مذاکره مجدد باید انجام شود.

ترس سامسونگ از فروشگاه‌های ال جی

Bowing out: LG Electronics is ending its smartphone production and sales |  Technology News,The Indian Express

سامسونگ می‌ترسد که عرضه آیفون‌ها در فروشگاه‌های ال جی در اطراف کره سهم بازار تلفن‌های هوشمند 5G را تهدید کند. اپل بزرگترین فروشنده تلفن‌های 5G در سطح جهانی است، سامسونگ چهارم است. (اگرچه سریع ترین رشد را دارد) و مدل‌های جدید تمام 5G آیفون نیز در ماه سپتامبر یا اکتبر معرفی خواهدشد، درست پس از اینکه قرارداد LG / Apple به طور مستقیم اجرا شود.

صحبت از این بود که، برنامه اصلی در فروشگاه‌های ال جی فروش آیفون، آیپد و ساعت اپل است. (اگرچه ال جی نمی‌خواست رایانه‌های اپل را بفروشد.) هیچ مک بوکی برای فروش در این فروشگاه‌ها وجود ندارد.

سامسونگ سعی دارد به فروشگاه‌های ال جی به طور غیرمستقیم فشار وارد کند و از سه شرکت بزرگ کره (از جمله LG U +) خواستار این شد که ال جی تلفن‌های گلکسی را نیز در بهترین فروشگاه‌های خود معرفی کند. البته این معامله ممکن است با مخالفت‌های داخلی روبرو شود زیرا می‌تواند فروش فروشگاه‌های سامسونگ را کم کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید