آمار پیش فروش گوشی های تاشو سامسونگ تا مرز 800,000 دستگاه پیش رفت!

گوشی های تاشو سامسونگطبق اعلام رسمی، ظاهرا شرکت سامسونگ تنها در یک بازار مشخص موفق شده تا حدود ۸۰۰,۰۰۰ دستگاه از گوشی های تاشو سامسونگ گلکسی سری Z را به فروش برساند؛ آماری که نسبت به سال گذشته، پیشرفت بسیاری را داشته است.

به نقل از Android Authority، حدودا دو هفته پیش بود که بالاخره گوشی سامسونگ گلکسی Z Fold 3 و همچنین Z Flip 3 به صورت رسمی توسط کمپانی کره‌ای سامسونگ معرفی شدند. با این وجود معرفی این محصولات جدید به عنوان رقیبانی برای پرچمداران تاشو سال گذشته، ظاهرا با موفقیت کامل همراه بوده است. این گوشی های تاشو سامسونگ دارای میزان مقاومت کافی در برابر آب و همچنین مشخصات فنی فوق‌العاده قوی مانند ۱۲ گیگابایت فضای رم و پردازنده اسنپدراگون 888 هستند. اما چیزی که باعث خاص بودن آن‌ها می‌شود، قیمت فوق‌العاده پایین خواهد بود.

در واقع قیمت پایین این دو گوشی جدید از سری Z باعث شده تا در عین ارائه بهترین و به روزترین مشخصات، شاهد خرج شدن مبلغ بسیار کمتری برای تا کردن گلکسی Z Fold 3 و همچنین Z Flip 3 باشیم. از طرفی نیز اعلام شده که این کاهش قیمت و افزایش کارایی، دلیل اصلی بر افزایش چند برابری فروش این محصولات شده است.

آیا گوشی های تاشو سامسونگ در ۲۰۲۱ و فروش جهانی هم رکورد خواهند زد؟

گوشی های تاشو سامسونگ

آمار رسمی به دست رسیده ادعا می‌کند که گوشی های تاشو جدید سامسونگ هر دو سر جمع حدود ۸۰۰,۰۰۰ دستگاه پیش فروش را به ثبت رسانده‌اند. به نحوی که ۶۰ درصد آن متعلق به مدل ارزان‌تر، یعنی گلکسی Z Flip 3 بوده و ۴۰ درصد آن را مدل‌های مختلف گلکسی Z Fold 3 تشکیل می‌دهند. این یعنی ۴۸۰,۰۰۰ دستگاه Z Flip 3 و در کنار آن، ۳۲۰,۰۰۰ دستگاه Z Fold 3 پیش از قرار گرفتن این دو محصول در ویترین فروشگاه‌ها به فروش رسیده است، در حالی که سال گذشته، در خود کره جنوبی تنها ۸۰,۰۰۰ دستگاه گلکسی Z Fold 2 پیش فروش شده بود.

این آمار قاعدتا نشان می‌دهد که امسال طرفداران بیشتری به سمت و سوی بازار گوشی های تاشو سامسونگ کشیده شده‌اند، اما یک نکته قابل توجه درباره این موضوع آنجاست که سامسونگ در فروش اولیه خوب و سپس کند شدن روند آن سابقه بدی دارد. اوایل سال میلادی جاری هنگامی که سری گلکسی S21 معرفی شده بود، در ماه اول میزان فروش این دستگاه در مناطق مختلف جهان و بخصوص در کشور آمریکا به شدت بالا گرفته بود، اما پس از گذشت مدتی کوتاه ناگهان این میزان به شدت افت کرد تا شاهد کمتر شدن میزان سود سامسونگ از محصولات سری S آن باشیم.

حال نیز این آمار تنها متعلق به کشور کره جنوبی است و احتمال دارد که همه چیز آن در کشورهای دیگر تغییر کند. همچنین اینکه در طولانی مدت چطور این روند حفظ خواهد شد نشان می‌دهد که تا چه حدی کاربران به گوشی‌های تاشو علاقه نشان می‌دهند.

گوشی های تاشو 2021 سامسونگ در تاریخ ۵ شهریور (۲۷ آگوست) به صورت رسمی در مناطق مختلف جهان عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید