گوشی گلکسی اس 23 سامسونگ دارای تراشه‌ اگزینوس نخواهد بود

گلکسی اس 23

شایعاتی مبنی بر اینکه سامسونگ ظاهراً تراشه‌های اگزینوس خود را برای گوشی‌های نسل بعدی پرچمدار سری گلکسی اس 23 خود کنار گذاشته، منتشر شده بود تا اینکه Qualcomm اساساً این خبر را در کنفرانس اخیر تأیید کرد!

گلکسی اس 23

غول تولید تراشه این شایعات را پس از تجزیه گزارش مالی سه ماهه خود، در جلسه پرسش و پاسخ با تحلیلگران تأیید کرد. وقتی از مدیرعامل کوالکام( کریستیانو آمون) در مورد تمدید قرارداد تامین تراشه با سامسونگ سوال شد، اظهار داشت که تراشه‌ها در حال حاضر به غول فناوری کره جنوبی عرضه می‌شوند. همچنین او در ادامه افزود: «و آنچه می‌توانم در این مرحله بگویم این است که ما قبل از توافق فقط ۷۵ درصد در Galaxy S22 بودیم و شما باید به این فکر کنید که ما در گلکسی اس 23 و فراتر از آن بسیار بهتر خواهیم بود.”

گلکسی اس 23

قابل ذکر است، این قرارداد تراشه یک تمدید ۷ ساله است و همچنین شامل پردازنده‌هایی می‌شود که خارج از گوشی‌های هوشمند گلکسی هستند، مانند «بوک‌های گلکسی، رایانه‌های شخصی ویندوزی، تبلت‌های گلکسی، دستگاه‌های واقعیت توسعه‌یافته آینده و سایر دستگاه‌ها». آمون گفت که این یک توافق بسیار مهم و هیجان‌انگیز بوده و واقعاً شرکت‌ها به هم نزدیک‌تر شده‌‌اند. به عبارت دیگر، این یک قرارداد چند ساله است که توسط هر دو طرف امضا شده و همچنین می‌توان انتظار داشت که در آینده شامل اجزای 6G نیز باشد.

گلکسی اس 23

جدا از این، شایعات قبلی حاکی از عملکرد ضعیف مودم Exynos 2230 5G در مقایسه با مودم Snapdragon X70 است که باعث شده سامسونگ قرارداد انحصاری با کوالکام امضا کند. چیپ‌ست‌های پرچم‌دار دومی نیز مبتنی بر فرآیند ۴ نانومتری پیشرفته TSMC خواهند بود که همچنین مصرف انرژی و عملکرد بهتری را نسبت به هر چیپ دیگری در حال حاضر در بازار ارائه می‌کند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید