شایعه: سامسونگ گلکسی S23 اولترا دارای حداکثر روشنایی ۲۲۰۰ نیت است!

گلکسی S23 و S23+

گلکسی S23 اولترا سامسونگ علیرغم برخی از ادعاهایی که می‌گفتند تغییرات عمده‌ای نسبت به S22 اولترا نخواهد داشت، به یک دستگاه بسیار جالب‌تر تبدیل شده است. تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ که دو هفته پیش توسط کوالکام با توجه به لیستی که نام برخی از شرکا در آن ذکر شده بود، برای آن‌ها عرضه کرد، اما نام سامسونگ در این بین شرکا وجود نداشت. ساعاتی بعد گزارش رسید که کوالکام، تراشه انحصاری اسنپدراگون ۸ نسل ۲ اورکلاک شده را ویژه پرچمداران سامسونگ عرضه کرده است که با سرعت کلاک CPU و GPU بالاتر از مدل معمولی خواهد بود.

اکنون کاربری از  توییتر،  جزئیاتی در مورد پنل نمایشگر گلکسی S23 اولترا فاش کرده و گفته، حداکثر روشنایی صفحه‌نمایش AMOLED ممکن است چیزی در محدوده ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ نیت باشد و نرخ نمونه برداری لمسی آن ممکن است در ۹۶۰ هرتز تنظیم شود و اعتقاد بر این است که فرکانس PWM (مدولاسیون عرض پالس) در حدود ۲۰۰۰ هرتز دارد. آخرین مورد و نه کم اهمیت، صفحه نمایش گلکسی S23 اولترا ۴۵ درصد کمتر از نسل قبلی خود انرژی مصرف می‌کند.

با توجه به این معیارها، به نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد از نظر روشنایی از مدل‌های آیفون ۱۴ پرو پیشی بگیرد. اگر به خاطر داشته باشید، پرچمداران اپل دارای حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت هستند و به گفته دیلان راگا، متخصص صفحه‌نمایش برای توسعه دهندگان XDA، گلکسی S23 اولترا ممکن است لایق رتبه‌ی اول نباشد.

 

دوربین 200 مگاپیکسلی گلکسی S23 Ultra یک حسگر جدید استدر ادامه دیلان ادعا کرده که ساطع کننده‌های OLED استفاده‌شده در هر دو نمایشگر یکسان هستند و تست‌های اوج روشنایی مورد استفاده سامسونگ و اپل متفاوت است. در حالی که صفحه‌نمایش دومی روی حدود ۲۵ درصد APL تنظیم شده است، صفحه اول روی ۱ درصد APL (متوسط ​​سطح تصویر) است و حداکثر روشنایی آیفون ۱۴ پرو ۲۳۰۰ نیت در ۱ درصد APL است.

در همین راستا، گزارش اخیر جزئیات مربوط به تنظیمات دوربین پرچمدار آینده سامسونگ را فاش کرد و بر اساس این گزارش، گلکسی S23 اولترا دارای سنسور اولیه ۲۰۰ مگاپیکسلی، سنسور زوم ۱۰ برابری ۱۰ مگاپیکسلی و لنز فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید