سامسونگ علاقه‌ای به تولید گوشی‌های کشویی ندارد!

در نمایشگاه CES 2022، سامسونگ فناوری‌های نمایشگر خود را به غیر از گوشی‌های تاشو که در حال حاضر تولید می‌کند، به نمایش گذاشت. این نمایشگرها شامل مفاهیمی مانند Flex S و Flex G بودند که دارای چندین نمایشگر تاشو هستند. مورد جالب دیگر مفهوم Flex Slidable بود که در آن صفحه نمایش برای افزایش اندازه صفحه نمایش اصلی به صورت رول جمع و باز می‌شد.

این طرح مفهومی، جذاب به نظر می رسد و شبیه دستگاه هایی مانند OPPO X 2021 و LG Rollable است که دیگر تولید نمی‌شود. یی چونگ هون، مدیر عامل و تحلیلگر ارشد ردیابی بازار نمایشگر در سئول «UBI Research» در کنفرانسی گفت، با این حال، ظاهراً سامسونگ چندان علاقه ای به ساخت تلفن های کشویی/رول شونده ندارد.

بازار گوشی‌های تاشونده با گوشی‌های رول شونده خیلی هم پوشانی دارد و ایجاد بازار متفاوت برای این دسته از گوشی‌ها خیلی کار دشواری است.

گوشی تاشو سامسونگ

به گفته Choong-hoon، سامسونگ علاقه ای به فناوری صفحه‌های رول شدنی ندارد و در عوض بر آن چیزی تمرکز کرده که در آن بهترین است یعنی دستگاه های تاشو.

این به معنای سرمایه‌گذاری منابع و تحقیق و توسعه برای بهتر کردن دستگاه‌های تاشو سال به سال است، که باعرضه محصولات اخیر سامسونگ مانند Galaxy Z Fold 4 و Z Flip 4 شاهد آن بودیم.

گوشی‌های تاشونده سامسونگ بازار خوبی دارند

در این چند سال اخیر، کاربران به استفاده از تلفن‌های تاشو نه تنها از سامسونگ، بلکه از شرکت‌های دیگر مانند OPPO، Motorola و Xiaomi عادت کرده‌اند. این تحلیلگر می گوید که نمایشگرهای تاشو نسبت به نمایشگرهای کشویی/رول شونده قابل پذیرش‌تر هستند.

Yi گفت: «برای مصرف‌کنندگانی که با گوشی‌های تاشو مانند کتاب آشنا هستند، کشیدن و رول شدن صفحه نمایش ممکن است پیچیده‌تر به نظر برسد. به همین دلیل، بعید است که از صفحه نمایش کشویی برای لپ تاپ ها استفاده شود. اما برای تبلت‌ها، مانع کمتری برای استفاده از این نوع صفحه‌نمایش‌ها وجود دارد

تنها نکته‌ای که این بین خیلی مهم به نظر می‌رسد حضور تولیدکنندگان چینی در بازار است؛ احتمال این وجود دارد که سازندگان چینی گوشی‌های هوشمند برای اینکه تمایزی قابل مشاهده را با سامسونگ ایجاد کنند به سراغ تولید گوشی‌های رول شونده بروند و بازاری مجزا برای این دست از گوشی‌های هوشمند درست کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید