اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ افزایش قابل‌توجهی را در عملکرد GPU به ارمغان می‌آورد

طبق گزارش‌ها، سامسونگ در حال کار بر روی یک چیپست پرچمدار جدید است که انتظار می‌رود اگزینوس ۲۴۰۰ نامیده شود. طبق اطلاعات یک افشاگر در توییتر، این چیپست یک واحد گرافیکی جدید مبتنی بر RDNA2 با 6WGP را در خود جای خواهد داد. این واحد چهار برابر عملکرد بهتری نسبت واحد پردازش گرافیکی Xclipse 920 در اگزینوس ۲۲۰۰ دارد.

WGP مخفف «گروه کاری پردازنده» است و بخشی از معماری RDNA محسوب می‌شود که توسط AMD توسعه یافته است. یک WGP شامل ۲ واحد محاسباتی در RDNA2 است، به این معنی که در مجموع ۱۲ واحد دریافت می‌کنیم. در ضمن GPU قبلی فقط 3CU داشت. بدیهی است که مواردی مانند سرعت کلاک و معماری نیز در عملکرد کلی نقش دارند، اما بعید است که آنها تغییرات چشمگیری را ایجاد کنند.

اگزینوس ۲۴۰۰

سامسونگ با AMD و سایر توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای همکاری کرده تا فناوری ray tracing را در جدیدترین تراشه‌های خود پیاده‌سازی کند. یکی از اولین بازی‌هایی که قرار بود بر روی اندروید اجرا شود Diablo: Immortal نام داشت، اما تا به امروز، گوشی‌های هوشمند مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰ نمی‌توانند بالاترین تنظیمات گرافیکی این عنوان را اجرا کنند.

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که اگزینوس ۲۴۰۰ دارای یک سی پی یو ۱۰ هسته‌ای با یک هسته اصلی Cortex-X4، دو واحد Cortex-A720 با فرکانس بالاتر، سه هسته Cortex-A720 با کلاک پایین‌تر و چهار هسته کم مصرف Cortex-A520 خواهد بود.

اگزینوس ۲۴۰۰ ممکن است در سری گلکسی اس۲۴ استفاده گردد که انتظار می‌رود اوایل سال آینده روانه بازار شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید