پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ، پشت اسنپدراگون ۸۸۸ قرار گرفت

سری S21 سامسونگ به زودی در دستان مردم خواهد بود، که البته با توجه به اینکه شما در کجا زندگی می‌کنید، پردازنده‌های متفاوت دارند. با این حال، معلوم شده‌است که نسخه پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ به کار رفته در گلکسی S21 اولترا در حدود ۱۰٪ کندتر از همتای خود یعنی کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ است.

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰

سال گذشته سامسونگ برای پردازنده اگزینوس ۹۹۰ مورد انتقاد قرار گرفت، اما این شرکت قول داد که امسال با پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ جبران کند. به طور خلاصه، اگزینوس ۹۹۰ حقیقتا نسبت به کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ پایین‌تر بود، که لزوما اگر سامسونگ فقط از پردازنده‌های ساخت خود در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار خود استفاده می‌کرد، مشکل چندانی نداشت.

با این حال، شرکت کره‌جنوبی برای سری گلکسی S و گلکسی نوت در ایالات‌متحده و چند بازار دیگر از کوالکام استفاده کرد، که نشان‌دهنده ضعف مدل‌های اگزینوس ۹۹۰ بود که شرکت در بازارهای دیگری فروخت. در سال جاری، سری گلکسی S21  یک موقعیت برابر را برای پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ و اسنپدراگون ۸۸۸، آخرین چیپ‌ست پرچم‌دار کوالکام ارائه می‌دهد.

نتایج بنچمارک پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰

با این وجود، تست‌های بنچمارک اولیه ارائه شده توسط SpeedTest G نشان می‌دهد که پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ از اسنپ‌دراگون ۸۸۸ عقب‌تر است. مسلما اختلاف بین این دو پردازنده کمتر از اختلاف بین اگزینوس ۹۹۰ و اسنپدراگون ۸۶۵ سال گذشته می‌باشد اما سامسونگ هنوز نتوانسته حریف عملکرد کوالکام شود.

در حقیقت اگزینوس ۲۱۰۰ خود را در بنچمارک CPU حفظ کرد و تراشه‌ سامسونگ از اسنپدراگون ۸۸۸ با اختلاف ۴٪ سبقت گرفت. این موضوع تعجب‌آور نیست، زیرا اگزینوس ۲۱۰۰ نسبت به اسنپدراگون ۸۸۸، کمی سرعت کلاک بیشتری دارد. با این وجود، اسنپدارگون ۸۸۸ در بنچمارک GPU برتری داشت و با بیش از ۲۸ درصد اختلاف از اگزینوس ۲۱۰۰، تست را به پایان رساند.

پردازنده اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ، پشت اسنپدراگون ۸۸۸ قرار گرفت - Exynos 2100 vs Snapdragon 888 1030x544 1

بنابراین، Adreno 660 GPU در اسنپدراگون ۸۸۸ به طرز چشم‌گیری از ARM Mali-G78 MP1 با ۱۴ هسته، قوی‌تر به نظر می‌رسد. با این حال، ممکن است اسنپدراگون ۸۸۸ برای رسیدن به عملکرد موثر GPU داغ شود. ویدیوی بنچمارک اولیه شیاومی Mi11 و iQOO 7 نشان داده‌اند که آخرین پردازنده کوالکام ممکن است در زمان‌های طولانی تحت فشار بیش از حد گرم شود، که می‌تواند مزیتی در بخش بازی برای طولانی مدت برای اگزینوس ۲۱۰۰ باشد. زمانی که مقایسه‌هایی با جزییات بیشتر بین دو نسخه گلکسی S21 اولترا منتشر شوند، بیشتر خواهیم فهمید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید