سامسونگ هفته آینده از یک چیپست 5 نانومتری رونمایی خواهد کرد

سامسونگ هفته آینده از یک چیپست پایه 5 نانومتری رونمایی خواهد کردتراشه اگزینوس ۱۰۸۰، اولین چیپست 5 نانومتری سامسونگ (به‌طور کلی یکی از اولین‌ها) در عین حال یک محصول میان رده بود و تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ تراشه‌ای پرچم‌دار بود. Leakster Ice Universe گزارش می‌دهد که سامسونگ در حال کار بر روی یک چیپست 5 نانومتری جدید است که پایین تر از ۱۰۸۰ خواهد بود و گوشی‌های سطح پایه را هدف قرار می‌دهد.

سامسونگ هفته آینده از یک چیپست 5 نانومتری رونمایی خواهد کرد - gsmarena 001 ۱این چیپست 5 نانومتری به طرز حیرت‌آوری Exynos 1280 نامیده می‌شود. ما اطلاعاتی در مورد ترکیب CPU و GPU نداریم، اما باید یک پله پایین‌تر از اگزینوس ۱۰۸۰ باشد که دارای چهار هسته Cortex-A78، چهار هسته Cortex-A55 و یک Mali G7M P10 است.

جالب اینجاست که این ممکن است اولین چیپست 5 نانومتری سطح پایه باشد. پیشنهادات میان‌ رده‌ای مانند خود اگزینوس ۱۰۸۰ و اسنپدراگون 780G وجود دارد، اما برای گوشی‌های ارزان‌تر چیزی وجود ندارد. به زودی این وضعیت تغییر خواهد کرد زیرا طبق گفته Ice، سامسونگ در ۱۰ نوامبر( ۱۹ آبان) از Exynos 1280 رونمایی خواهد کرد. جالب است ببینیم چه کسی در جشن معرفی شرکت می‌کند، vivo معمولاً طرفدار چنین تراشه‌هایی است (در واقع، این تنها سازنده‌ای است که از اگزینوس ۱۰۸۰ در محصولات خود استفاده می‌کند).

به هر حال، Ice قبلا گزارش داده بود که سامسونگ در سال جاری از سه چیپست جدید رونمایی خواهد کرد. البته یکی از آن‌ها، قدرت گرافیکی مبتنی بر AMD، Exynos 2200، دیگری مدل پایه اگزینوس ۱۲۸۰خواهد بود که نقطه‌ای باز در رده میانی برای تراشه سوم باقی می‌گذارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید