سامسونگ دیگر گلکسی اس ۱۰ را آپدیت نمی‌کند!

گلکسی اس ۱۰ دیگر بروزرسانی‌های امنیتی اندروید را دریافت نخواهد کرد زیرا سامسونگ پشتیبانی از این گوشی را در کنار سایر تغییرات در برنامه بروزرسانی خود به پایان رسانده است.

سال گذشته، سامسونگ استاندارد جدیدی را برای بروزرسانی‌های اندرویدی تعیین کرد و به دارندگان گوشی‌های پرچمدار خود قول داد که پنج سال کامل از پچ‌های امنیتی، از جمله چهار سال ارتقای سیستم‌عامل اندروید بهره‌مند شوند. با این حال، این سیاست تنها در زمان گلکسی اس ۲۱ اعمال شد و باعث شد پرچمداران قدیمی این شرکت زودتر از رده خارج شوند.

گلکسی اس ۱۰ روزگاری بهترین گوشی سامسونگ بود

به این ترتیب، زمان آن فرا رسیده که پشتیبانی از سری گلکسی اس ۱۰ به طور کامل متوقف شود، زیرا بیش از چهار سال پیش عرضه شده است. امروز، سامسونگ برنامه بروزرسانی‌های عمومی خود را برای از رده خارج کردن دستگاه‌های قدیمی مانند گلکسی اس ۱۰، اس ۱۰+ و اس ۱۰ ای تغییر داد. این سازنده تلفن‌های همراه کره‌ای همچنین بروزرسانی گلکسی A30 و A50 را که هر دو در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بودند نیز متوقف کرد.

قابل ذکر است که گلکسی اس ۱۰ 5G و گلکسی اس ۱۰ لایت همچنان برای دریافت بروزرسانی‌های فصلی از سوی سامسونگ واجد شرایط هستند، زیرا این دو مدل بعد از گلکسی اس ۱۰ معرفی شدند.

گلکسی اس ۱۰

اکثر دارندگان سری گلکسی اس ۱۰ باید در چند روز گذشته بروزرسانی نهایی خود را که به بولتن امنیتی اندروید در مارس ۲۰۲۳ رسیده بود دریافت می‌کردند. برای کسانی که گلکسی اس ۱۰ مجهز به پردازنده اگزینوس دارند، این بروزرسانی نهایی ممکن است به دلیل اکسپلویتی که توسط Project Zero گوگل به طور عمومی فاش شده، بسیار مهم باشد، اگرچه هرگز تایید نشد که گلکسی اس ۱۰ تحت تأثیر این اکسپلویت قرار گرفته است.

در همین حال، وضعیت گلکسی زد فلیپ نیز از بروزرسانی‌های ماهانه به یک برنامه فصلی تنزل پیدا کرده است که با گلکسی زد فولد و زد فولد 5G مطابقت دارد. به طور مشابه، وضعیت گوشی‌های میان‌رده گلکسی A72 ،M62 و F62 که در سال ۲۰۲۱ معرفی شده‌‌اند همگی از دریافت حداقل چهار بروزرسانی در سال به تنها دو بروزرسانی تغییر یافته‌ است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید