سامسونگ تولید تراشه‌های حافظه خود را کاهش می‌دهد

شرکت سامسونگ الکترونیکس قصد دارد تولید تراشه‌های حافظه خود را کاهش دهد زیرا انتظار می‌رود سود عملیاتی آنها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ حدود ۹۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش یابد. این کمترین سود ثبت شده توسط غول فناوری کره جنوبی از سه ماهه اول سال ۲۰۰۹ خواهد بود.

بزرگترین سازنده تراشه‌های حافظه در جهان با انتشار جزئیات درآمد اولیه خود در روز جمعه اعلام کرد: «کاهش سرعت رشد اقتصاد کلان جهانی، عرضه مازاد تراشه‌های حافظه و تقاضای ضعیف به سود ما در این زمینه لطمه زده است.»

وی خاطرنشان کرد: «سامسونگ در حال برنامه‌ریزی برای این است که تولید تراشه‌های حافظه خود را تا سطح قابل توجهی کاهش دهد.» سامسونگ ادعا می‌کند که عملیات خط تولید خود را بهینه کرده تا مقدار تراشه حافظه مورد نیاز برای تقاضای آینده را تضمین کند. این شرکت فناوری افزود که به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و تحقیق و توسعه برای تقویت حضور خود در این صنعت ادامه خواهد داد.

سامسونگ

پیش‌بینی می‌شود که سود سه ماهه سامسونگ از ژانویه تا مارس ۶۰۰ میلیارد وون (۴۵۰ میلیون دلار) باشد که نسبت به ۱۴/۱۲ تریلیون وون در سه ماهه اول ۲۰۲۲ حدود ۹۵/۸ درصد کاهش یافته است. در حالی که این شرکت نتایج نهایی خود را در اواخر این ماه منتشر خواهد کرد، اما داده‌های جمع‌آوری شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد که تحلیلگران انتظار داشتند این شرکت برای سه ماهه اول ۱/۴ تریلیون وون سود سه ماهه به ثبت برساند. همچنین انتظار می‌رود درآمد کلی آنها در سه ماهه اول از ۷۷/۷۸ تریلیون وون در سال گذشته به ۶۳ تریلیون وون کاهش یابد.

در اوایل سال جاری، سامسونگ اعلام کرد که با وجود کاهش تقاضا، سرمایه‌گذاری در بخش تراشه‌های حافظه خود را کاهش نخواهد داد و امیدوار است که بازار تراشه‌های حافظه در سه ماهه دوم سال جاری بهبود یابد. در همان زمان، همتایان این شرکت مانند Micron Technology ،Kioxia و SK Hynix تولید تراشه‌های حافظه خود را برای مقابله با عرضه بیش از حد کاهش دادند.

سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ به ترتیب با ۴۰/۷ درصد و ۳۱/۴ درصد از حجم تراشه‌های حافظه DRAM و فلش مموری NAND بیشترین سهم بازار جهانی را در این دو دسته در اختیار داشت. طبق گزارش اخیر TrendFroce، قیمت DRAM و NAND در سه ماهه اول امسال به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد کاهش یافته است.

سامسونگ ماه گذشته گفته بود که حدود ۲۳۰ میلیارد دلار (۳۰۰ تریلیون وون) برای ساخت پنج کارخانه تولید تراشه حافظه و ذوب فلز جدید در کره جنوبی طی دو دهه آینده هزینه خواهد کرد. این امر اقدامی بزرگ در راستای اهداف بلندپروازانه دولت برای راه‌اندازی یک مرکز عظیم تولید قطعات نیمه هادی در یونگین، در حومه سئول محسوب می‌شود.

این شرکت در پایان ماه آوریل یک صورت مالی کامل از سود خالص و سود بخش‌های مختلف خود منتشر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید