سامسونگ تایید کرد که چیپست‌های اگزینوس ممکن است به گوشی‌های پرچمدار گلکسی بازگردند

Samsung Electronics برنامه‌های خود را برای ورود مجدد چیپست اگزینوس خود به سری گوشی‌های پرچمدار، به ویژه سری گلکسی اس تایید کرده است. این اطلاعات در جریان گزارش عایدی سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ شرکت، توسط Hyeokman Kwon، معاون بخش DS در Samsung LSI، تایید شد. او اظهار داشت که «آنها برای بازگشت اگزینوس به پرچمدارهای سری گلکسی تلاش می‌کنند.»

احتمالاً تراشه‌های اگزینوس، خط تولید پرچم‌دار بعدی گلکسی اس را تامین می‌کنند

اگزینوس

در حالی که Kwon به صراحت به خط تولید گلکسی اس ۲۴ اشاره‌ای نکرده، اما به طور معمول سامسونگ به جای سری گلکسی زد، چیپست‌های جدید خود را در سری گلکسی اس خود معرفی می‌کند.

Kwon همچنین مشخص نکرده که سامسونگ قصد دارد از کدام تراشه اگزینوس استفاده کند، اما اعتقاد او بر این است که چیپست اگزینوس ۲۴۰۰ محتمل‌ترین نامزد است زیرا این تنها چیپست رده بالای در حال توسعه توسط این شرکت محسوب می‌شود. با این حال، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ ممکن است از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در گلکسی اس ۲۴ پلاس و گلکسی اس ۲۴ اولترا استفاده کند و تنها از اگزینوس ۲۴۰۰ در مدل استاندارد گلکسی اس ۲۴ استفاده خواهد کرد.

این امر ممکن است برای طرفداران سامسونگ در اروپا و آسیا که در گذشته مشکلاتی را با اگزینوس تجربه کرده‌اند، ناامیدکننده باشد. با این حال، اگر اگزینوس ۲۴۰۰ نتواند انتظارات را برآورده کند، کاربران در این مناطق می‌توانند چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ را در مدل‌های بالاتر گلکسی اس ۲۴ انتخاب کنند.

اقدام سامسونگ برای استفاده مجدد از اگزینوس در خط تولید پرچمدار خود می‌تواند به عنوان یک حرکت استراتژیک برای کاهش اتکای این برند به کوالکام تلقی شود که در حال حاضر بر بازار چیپست‌های گوشی‌های هوشمند رده بالا تسلط دارد. این حرکت همچنین به سامسونگ اجازه می‌دهد تا عملکرد چیپست‌های داخلی خود را به نمایش بگذارد و به طور بالقوه سهم بیشتری از بازار را در درازمدت به دست آورد.

باید دید که آیا اگزینوس ۲۴۰۰ می‌تواند انتظارات مصرف‌کنندگان را برآورده کند یا خیر، اما بدون شک این یک گام رو به جلو برای بخش تولید تراشه سامسونگ محسوب می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید