گزارش: سامسونگ تامین کنندگان دوربین گوشی‌های تاشو 2023 انتخاب کرد

گوشی‌های تاشوبه نظر می‌رسد سامسونگ در حال ایجاد تغییراتی در لیست تامین کنندگان سیستم‌های عکاسی گوشی‌های تاشو گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 است. دستگاه اول مانند کتاب باز می‌شود که یک صفحه‌‌نمایش ۶.۲ اینچی را به یک صفحه‌نمایش ۷.۶ اینچی تبدیل می‌کند. دستگاه دوم، نمایشگری تاشو دارد که در حالت بسته، به راحتی در جیب شما قرار می‌گیرد و با باز کردن به یک صفحه‌نمایش ۶.۷ اینچی تبدیل می‌شود. 

به گفته The Elec، یکی از شرکت‌هایی که ماژول‌های دوربین گلکسی زد فولد 4 را به سامسونگ عرضه کرده بود، این قطعات را برای گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 دیگر ارائه نمی‌دهد.

galaxy z fold 4طبق گزارش‌ها، سال آینده، ماژول‌های دوربین موجود در گلکسی زد فولد 5 از سه شرکت کره‌جنوبی تولید خواهند شد: سامسونگ الکترومکانیک، مک نکس و کمسیس. و در کنار این سه تامین کننده اصلی، تامین‌ کننده ثانویه Sunny Optical وجود خواهد داشت. همچنین این گزارش می‌گوید که دوربین جلوی گلکسی زد فلیپ 5 نیز توسط سامسونگ الکترومکانیک، مک نکس و کمسیس عرضه خواهد شد.

سامسونگ از ماژول‌های دوربین پاترون برای گوشی‌های تاشو ۲۰۲۳ خود استفاده نخواهد کرد

با وجود اینکه سامسونگ دلیلی برای حذف ماژول‌های دوربین پاترون از لیست تامین کنندگان مدل‌های تاشو نسل بعدی خود ارائه نکرده است، شرکت پاترون به عنوان تامین کننده جزئی ماژول‌های دوربین برای خط پرچمدار آینده گلکسی S23 در نظر گرفته می‌شود.

شایعه شده است که شرکت سانی اپتیکال، مسئول دوربین پریسکوپ ۱۰ مگاپیکسلی گلکسی S23 اولترا (که زوم اپتیکال ۱۰ برابری را ارائه می‌دهد) و دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی این گوشی را بر عهده دارد.

گلکسی زدفولد ۴گفته می‌شود سایر تامین کنندگان دوربین برای سری گلکسی S23 شامل سامسونگ الکترومکانیک، مک نکس، پاورلاجیکس و نامیوگا هستند. منابع ناشناسی به The Elec گفتند که پاترون تامین کننده ثانویه بسته به ماژول دوربین خواهد بود. باز هم سامسونگ اشاره نکرده که چرا پاترون قطعات گوشی‌های تاشو ۲۰۲۳ را تامین نمی‌کند، به احتمال زیاد سامسونگ می‌خواهد تا حد امکان از ماژول‌های دوربین خود استفاده کند.

این شرکت هنوز هم تامین کننده اصلی سامسونگ برای گوشی‌های میان رده و مقرون به صرفه سری گلکسی A و M است، این گوشی‌های ارزان‌ در تعداد بسیار بیشتری نسبت به مدل‌های گلکسی تاشو عرضه می‌شوند گوشی‌های گلکسی Z تنها ۵ درصد از محموله‌های گوشی‌های هوشمند سامسونگ را تشکیل می‌دهند.

سری گلکسی S23 به احتمال زیاد در ژانویه یا فوریه سال آینده رونمایی می‌شود و گلکسی زد فولد 5 و گلکسی زد فلیپ 5 ممکن است تا ماه آگوست آینده راه‌اندازی نشوند. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید